Matyáškovi na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole od ledna do června

Obrázek daru
Mgr. Martina Tomková Kebortová
Patron příběhu

Mgr. Martina Tomková Kebortová

ředitelka mateřské školy

Komentář patrona

Rodinu znám třetím rokem. Sebík a Matyáš navštěvují mateřskou školu, kde pracuji jako ředitelka. Oba chlapce před dvěma roky opustila ze dne na den matka a ani jejich otcové o ně nejeví zájem. Rozhodnutím soudu byli oba chlapci svěřeni do péče dědečka, který je v plném invalidním důchodu. V současné době se zotavuje po úrazu a operaci a nemá dostatek finančních prostředků na zabezpečení základních potřeb pro děti. Chlapci se nemohou účastnit ani nadstandardních aktivit, které škola pořádá. Všechny zaměstnance mateřské školy by potěšilo, kdybyste chlapcům přispěli a pomohli jim tak v těžké životní situaci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Matyáškovi a jeho dědečkovi, který chlapce vychovává sám

Je mi 61 let a jsem dědečkem Matyáška (4 roky) a Sebíka (6 let). Společně žijeme v podnájemním bytě 2+1. Do léta 2015 s námi žila i matka obou chlapců, která dojížděla od pondělí do pátku za prací a na víkend se k nám vracela. Jednoho dne se však domů nevrátila a děti zanechala bez finančních prostředků. Zůstal jsem na výchovu chlapců sám. Matka ani otcové o ně nejeví zájem. Matyášek a Sebík tak byli rozhodnutím soudu svěřeni do mé péče.

Nemám nárok na příspěvek na bydlení, sociální dávky ani přídavky na děti. Již několik let jsem také v plném invalidním důchodu. Z důvodu nedostatku finančních prostředků těžko hradím stravu ve školce, děti se nemohou účastnit ani nadstandardních aktivit pořádaných mateřskou školou (výlety, exkurze, plavecký a lyžařský kurz, školka v přírodě).

Kluci jsou na sobě vzájemně závislí. Vůbec si nedovedu představit situaci, kdy nebudu schopen se o ně postarat. Nebo co se s námi stane, když budeme nuceni podnájemní byt opustit. V létě se nám situace ještě více zkomplikovala, protože jsem hrál s vnuky fotbal a přivodil si zranění. V současné době jsem tak po operaci a pohybuji se pomocí francouzských holí.

Oba chlapci navštěvují mateřskou školu. Matyášek je díky vývojovým potížím ve vzdělávání zařazen do speciální třídy, kde je menší počet dětí než v běžné třídě. Jelikož nemám dostatek peněz, moc by mi pomohlo, kdyby se podařilo vybrat pro Matyáška dostatek finančních prostředků na zaplacení stravy v mateřské škole, a to na období od ledna do června. Za ušetřené peníze bych mu potom mohl nakoupit oblečení či hračky. Touží po hasičském autu, které bliká. Rád si také hraje v kuchyňce na kuchaře, na rodinu nebo na doktora. Moc děkuji všem, kteří jsou ochotni nám pomoci.

P. S. Jména dětí byla v příběhu na základě žádosti dědečka změněna . Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě