Matýskovi na kombinaci intenzivních rehabilitací

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitační program s využitím speciálního oblečku TheraTogs a neurorehabilitační program M.A.C.; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Zdeňka  Juřenová
Patron příběhu

Zdeňka Juřenová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Během Vánoc se do našeho sousedství přistěhovali mladí lidé s malým chlapečkem. Chlapeček se jmenuje Matěj, ale říkáme mu Matýsek. Od první chvíle jsem si ho oblíbila. S jeho rodinou se pravidelně navštěvujeme a chodíme spolu na procházky. I když Matýsek nemluví, vždycky dá mně i manželovi najevo, že nás rád vidí. Matýsek vyrůstá v úplné rodině. Maminka je doma a pečuje o něj a tatínek chodí do práce. Jsou to neskutečně milí a pracovití lidé. Matýsek se narodil před čtyřmi lety s velmi těžkou srdeční vadou, která byla několik dní po narození operována. Má problémy s imunitou a v prvním roce života se objevily epileptické záchvaty, které bohužel dlouhou dobu nebylo možné zastavit. Kvůli nim došlo u Matýska k poškození mozku. V současné době je bez záchvatů, užívá léky, vývojově je ale na úrovni šestnáctiměsíčního dítěte. Matýsek nemluví, jeho chůze je nestabilní a po pár metrech začne napadat na špičky. Pár krůčků však ujde jen díky pravidelnému cvičení ve speciálním oblečku TheraTogs. Proto vás prosím o pomoc s dalším financováním tohoto cvičení, které Matýskovi hodně pomáhá ve vývoji. Pojišťovny na něj nepřispívají a rodinné úspory docházejí.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,550 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Matýska, kterému epilepsie nenávratně poškodila mozek

Usměvavý Matýsek oslavil v dubnu své 4. narozeniny. A oslava to byla veliká, z Matýska už je přece jenom velký kluk. V životě to ale nemá vůbec snadné. Narodil se totiž o měsíc dřív s těžkou srdeční vadou, kterou bylo potřeba pár dní po porodu operovat. Šest a půl hodiny tak bojoval na sále o svůj život a vyhrál. Tehdy projevil obrovskou touhu žít.

Šest týdnů po jeho narození jsem si ho konečně mohla odnést domů. Byl to krásný pocit. Doma jsme ale dlouho nezůstali. Matýsek dostal zápal plic, takže jsme se do nemocnice znovu vrátili. A zůstali tam měsíc. V průběhu času můj chlapeček také bojoval s častými záněty střev a objevily se i problémy s jídlem. Dokonce mu musela být zavedena sonda přímo do bříška, kterou jsme ho s jeho tatínkem krmili.

Když Matýsek oslavil 1. narozeniny, předčasně jsme podlehli dojmu, že už máme všechny jeho potíže podchyceny. A pak Matýsek dostal epileptický záchvat. Další následoval vzápětí. Protože byl každý záchvat jiný, trvalo dlouho, než lékaři určili, o jaký typ epilepsie se vlastně jedná. Dva a půl měsíce pak strávil v nemocnici, kde se metodou pokus-omyl podařilo namíchat takovou kombinaci léků, která zabrala. Od té doby je Matýsek bez záchvatů, protože ale trvalo dlouho, než se je podařilo zastavit, došlo k nenávratnému poškození Matýskova mozku.

V současné době dokáže bez pomoci ujít pár kroků, po pár metrech však začne padat. Umí říct jen 2 slova (hop a kuk), jinak se s námi moc nedomluví. Někdy se kvůli tomu hodně vzteká, ale není se co divit. Musí se cítit hrozně bezmocný, když nám nedokáže říct, co má na srdci. V noci toho moc nenaspí, často se budí a probdí i několik hodin v kuse.

S Matýskem hodně rehabilitujeme a nedávno jsme objevili cvičení ve speciálním oblečku TheraTogs. Rádi bychom mu toto cvičení dopřáli co nejvíce, protože vidíme zejména v jeho pohybových schopnostech obrovské zlepšení. Bylo nám také doporučeno zkombinovat tuto rehabilitaci s tzv. terapií M.A.C., což je neurorehabilitační program, který pomáhá sjednocovat pohyb, sluchovou stimulaci a sociálně komunikační dovednosti. Tím se zlepšuje koordinace, rovnováha, ale také pozornost a paměť. Dochází také k lepšímu si uvědomění vlastního těla.

V obou případech se ale jedná o terapie, které nejsou hrazeny pojišťovnami. A protože není v našich finančních možnostech našetřit v krátké době více než 50 000 korun, prosíme o pomoc vás. Tyto terapie představují jedinou šanci na to, že Matýsek bude někdy žít alespoň trošku samostatným životem.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě