Matýskovi na osobní asistenci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistence na tři měsíce, dar zajišťuje Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje o.p.s.

Obrázek daru
Lucie Plačková
Patron příběhu

Lucie Plačková

osobní asistentka v domácnosti

Komentář patrona

Matýska a jeho brášku Jakoubka jsem poznala při výkonu svého povolání osobní asistentky v domácnosti. Oba chlapci trpí dětskou mozkovou obrnou, degenerativním onemocněním nervové soustavy. Pomáhám jim se cvičením a dvakrát ročně s nimi jezdím na speciální rehabilitační léčbu, která jim velmi prospívá. Rehabilitační léčba společně s asistenční službou v domácnosti je pro ně velmi důležitá, vidím to osobně. Držím jim palečky!

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 5500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matýska, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou

Když bylo Matýskovi pět měsíců, všimla si jeho maminka, že neudrží hlavičku. Na doporučení lékařů začala s Matýskem cvičit a absolvovala s ním i s jeho bráškou Jakoubkem všemožná vyšetření, kde se zjistilo, že oba chlapci trpí dětskou mozkovou obrnou. Rodina se k diagnóze postavila čelem a dělá všechno pro to, aby Matýsek i jeho bráška dostali šanci na samostatný plnohodnotný život.

Teď je Matýskovi jedenáct. Rodiče doufají, že se jednou postaví na vlastní nohy a udělá pár krůčků, zatím je jen schopen se přetočit z bříška na záda, posadit se a zdvihnout se na kolena. Pokud nerehabilituje, hraje si a už umí obracet listy v tvrdší knížce, nebo přendávat hračku z jedné ruky do druhé. Někomu to může připadat jako drobnost, ale pro hendikepované děti je to obrovský krok kupředu.

Matýskovi a jeho bráškovi by rodiče rádi zaplatili osobní asistenci v domácnosti. Paní asistentka by s nimi cvičila doma, procvičovala motoriku a společně by si hráli, také by dopřála jejich rodičům chvilku odpočinku. Rodinné úspory ale nejsou bezedné a po zaplacení všech výdajů na osobní asistenci žádné peníze nezbývají. Rodiče proto doufají, že se najdou peníze pro Matýskovu osobní asistenci touto cestou a jakýkoliv příspěvek upřímně děkují.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě