Matýskovi na pořádnou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s přistýlkou, dar zajišťuje MAXMAX

Obrázek daru
Petra Přenosilová
Patron příběhu

Petra Přenosilová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Matýsek je chlapeček, který má diagnostikovanou těžkou mentální retardaci, což se odráží na jeho chování, komunikaci i dalších dovednostech. Chodí do speciální školky, kvůli které se rodina musela nedávno přestěhovat, aby ji měli blíž. Matýsek má poprvé v životě svůj vlastní pokoj s vlastní postelí, na což není zvyklý. Postel, kterou má, je zcela nevyhovující, je stará a vrže, proto chodí Matýsek spát do ložnice k rodičům. Protože musí trénovat samostatné spaní, rozhodli se mu rodiče pořídit pořádnou postel, ve které by se mu dobře spalo, ale bohužel si nemohou tento výdaj dovolit. Žádají proto o pomoc touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,264 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Matýska, který trpí těžkou mentální retardací

Do dvou let bylo s mým krásným synem Matýskem všechno růžové, pak jsme ale začali pozorovat odchylky ve vývoji. Nenavazoval oční kontakt, byl nevrlý, přestával slabikovat. Zpočátku jsme měli podezření na dětský autismus, dětská psycholožka nakonec diagnostikovala těžkou mentální retardaci, s jejímž následky se Matýsek potýká dodnes. Dnes je mu sedm let, ale bohužel dosahuje mentální úrovně dvouletého dítěte.

Matýsek vyžaduje neustálou péči. Nemluví a velmi málo rozumí, je na plenách, sám se nenají ani neoblékne. Má záchvaty vzteku, kvůli kterým musí brát léky, a protože roste, je těžší a těžší ho zvládat. Nedávno jsme se museli přestěhovat, abychom byli blíž k Matýskově speciální školce. Stěhování bylo finančně náročné, měli jsme také strach, jak se Matýsek vyrovná se změnou, ale zvládl vše překvapivě dobře. Jediným problémem je teď jeho spánek. Poprvé v životě má samostatný pokoj, ve které má starou postel, na které se nevyspí. Uspat ho často trvá několik hodin, ale i tak se budí, protože ho bolí bříško nebo má zlé sny.

Rádi bychom mu pořídili postel s přistýlkou. Matýsek potřebuje trénovat samostatné spaní, zároveň se ale musí cítit v bezpečí. Musí se naučit spát u sebe, ale zároveň bych si k němu občas lehla na přistýlku, aby věděl, že tu sem pro něj. Bohužel nás stěhování finančně vyčerpalo a nemůžeme si teď dovolit žádný mimořádný výdaj. Protože ale Matýsek postel nutně potřebuje, podali jsme žádost o pomoc Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek budeme nesmírně vděčni.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě