Matýskovi na snadnější cestu na cvičení

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciálně upravené auto

Obrázek daru
PhDr. Dagmar Krutilová
Patron příběhu

PhDr. Dagmar Krutilová

ředitelka organizace P-centrum

Komentář patrona

S paní Blankou se znám více než 12 let. Poznala jsem ji jako svou kolegyni. Vždy byla velmi koncepční, cílevědomá a s pochopením pro potřeby rodin. Měla jsem možnost poznat ji i po stránce osobní a sledovat její osudy i poté, co přestala pracovat v naší organizaci. V průběhu let jsem sledovala její statečnou a obětavou práci s malým postiženým Matýskem, kdy se jej snažila v co největší míře rozvíjet a zajistit mu vhodné domácí podmínky. Do složité situace spojené s výchovou dvou dětí přišly i vážné zdravotní obtíže Blanky a rozvod s otcem Matýska. Přes všechny tyto náročné situace dokázala vždy bojovat, vše se snažila brát pozitivně a překážky postupně zdolávala. I když je stále velmi nemocná, neopouští ji její pozitivní myšlení a snaha zajistit dětem co nejlepší péči. Pro mě osobně je velký bojovník, člověk s velkým srdcem, pozitivní a otevřená bytost. Vím, že pomoc v podobě nového auta by jí pomohla lépe zajišťovat potřeby Matýska a usnadnila by jí fungování. Příběh Matýska a jeho rodiny je pro mě poselstvím toho, že i těžké situace lze zvládat s noblesou.

Společně jsme vybrali
celou částku 150,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc postiženému Matýskovi a jeho mamince, která se pere s rakovinou prsu

Jmenuji se Blanka a jsem matka samoživitelka od dvou dětí. Vychovávám třináctiletého Filipa, který přichází do puberty, a devítiletého Matýska, který je těžce postižený a je na invalidním vozíku. Matýsek trpí dětskou mozkovou obrnou, spastickou kvadruparézou a epilepsií. Nemluví, nechodí, nesedí.

V průběhu posledních 5 let se však naše situace ještě více zkomplikovala. V současné době zápasím s rakovinou prsu, mízních uzlin a metastázami v kostech. Už dvakrát jsem boj s chorobou vyhrála a teď se peru s třetím atakem této zákeřné a nevyzpytatelné nemoci. K tomu se starám o dvě děti. Filípek už moji péči tolik nepotřebuje, ale Matýsek je na mně závislý 24 hodin. Naštěstí k nám docházejí asistentky, díky nimž péči o postiženého synka zvládám. Jsou to šikovná mladá děvčata, která mi pomáhají s koupáním Matýska, s přebalováním, prostě s každodenními činnostmi, na které někdy sama nemám sílu. Můj každodenní život je plný výzev a s pokorou přiznávám, že bez pomoci ostatních bych to opravdu nezvládala.

Matýsek potřebuje časté rehabilitace, na které docházíme 3x týdně do lokomočního centra Jitrocel v Olomouci. Neustále ho převážet a přemisťovat je ale pro mě čím dál náročnější. Moc by mi proto pomohl finanční příspěvek na speciálně upravené auto, které by mi velmi usnadnilo každodenní fungování s Matýskem. Moc vám všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě