společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Matýskovi na snadnější cestu na cvičení

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciálně upravené auto

Obrázek daru
PhDr. Dagmar Krutilová
Patron příběhu

PhDr. Dagmar Krutilová

ředitelka organizace P-centrum

Komentář patrona

S paní Blankou se znám více než 12 let. Poznala jsem ji jako svou kolegyni. Vždy byla velmi koncepční, cílevědomá a s pochopením pro potřeby rodin. Měla jsem možnost poznat ji i po stránce osobní a sledovat její osudy i poté, co přestala pracovat v naší organizaci. V průběhu let jsem sledovala její statečnou a obětavou práci s malým postiženým Matýskem, kdy se jej snažila v co největší míře rozvíjet a zajistit mu vhodné domácí podmínky. Do složité situace spojené s výchovou dvou dětí přišly i vážné zdravotní obtíže Blanky a rozvod s otcem Matýska. Přes všechny tyto náročné situace dokázala vždy bojovat, vše se snažila brát pozitivně a překážky postupně zdolávala. I když je stále velmi nemocná, neopouští ji její pozitivní myšlení a snaha zajistit dětem co nejlepší péči. Pro mě osobně je velký bojovník, člověk s velkým srdcem, pozitivní a otevřená bytost. Vím, že pomoc v podobě nového auta by jí pomohla lépe zajišťovat potřeby Matýska a usnadnila by jí fungování. Příběh Matýska a jeho rodiny je pro mě poselstvím toho, že i těžké situace lze zvládat s noblesou.

Společně jsme vybrali
celou částku 150,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc postiženému Matýskovi a jeho mamince, která se pere s rakovinou prsu

Jmenuji se Blanka a jsem matka samoživitelka od dvou dětí. Vychovávám třináctiletého Filipa, který přichází do puberty, a devítiletého Matýska, který je těžce postižený a je na invalidním vozíku. Matýsek trpí dětskou mozkovou obrnou, spastickou kvadruparézou a epilepsií. Nemluví, nechodí, nesedí.

V průběhu posledních 5 let se však naše situace ještě více zkomplikovala. V současné době zápasím s rakovinou prsu, mízních uzlin a metastázami v kostech. Už dvakrát jsem boj s chorobou vyhrála a teď se peru s třetím atakem této zákeřné a nevyzpytatelné nemoci. K tomu se starám o dvě děti. Filípek už moji péči tolik nepotřebuje, ale Matýsek je na mně závislý 24 hodin. Naštěstí k nám docházejí asistentky, díky nimž péči o postiženého synka zvládám. Jsou to šikovná mladá děvčata, která mi pomáhají s koupáním Matýska, s přebalováním, prostě s každodenními činnostmi, na které někdy sama nemám sílu. Můj každodenní život je plný výzev a s pokorou přiznávám, že bez pomoci ostatních bych to opravdu nezvládala.

Matýsek potřebuje časté rehabilitace, na které docházíme 3x týdně do lokomočního centra Jitrocel v Olomouci. Neustále ho převážet a přemisťovat je ale pro mě čím dál náročnější. Moc by mi proto pomohl finanční příspěvek na speciálně upravené auto, které by mi velmi usnadnilo každodenní fungování s Matýskem. Moc vám všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě