Matýskovi na speciální korbu na kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

novou sedačku na speciální rehabilitační kočárek; REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Eliška Hosnedlová
Patron příběhu

Eliška Hosnedlová

rodinná známá

Komentář patrona

Poznali jsme se přes kamarádku, od té doby jsme již několik let velice dobrými, skoro rodinnými, přáteli. Matýska proto vídám už od malinka. Ví, že prostředí mu jeho rodina zajišťuje co nejlepší, včetně péče. Všichni žijí společně ve 4. patře panelového domu, kde již mají instalovaný speciální výtah, tak se nemusí maminka tolik dřít. I tak to má těžké. Přesto je jejich domov vždy řádně čistý a dokonale uklizený. Sice pomalu, přesto Matýsek roste a za chvilku už se do speciálního rehabilitačního kočárku nevejde. Tím, že je to speciální kočár, spodní část se měnit nemusí, může zůstat a dá se měnit pouze velikost korby. Bohužel, na samotnou korbu pojišťovna nemá kód, takže ji neproplácí. Nabízí pouze příspěvek na celý nový kočár, což je v tomto případě zbytečné. Pokud se podaří sehnat prostředky na potřebnou novou korbu, všem, včetně Matýska, to hodně pomůže.

Společně jsme vybrali
celou částku 33,206 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Matýskovi na sedačku na rehabilitační kočárek

Dnes devítiletý Matěj se narodil jako normální miminko, během těhotenství vše probíhalo standardně. Když mu ale bylo sedm měsíců, skončil v nemocnici s vysokými teplotami, kde už rodičům bylo řečeno, že „něco“ není v pořádku. Magnetická rezonance později odhalila poškození mozku a další postižení. K tomu se přidala epilepsie a oční vada.

Dříve dokázal Matýsek udržet hračku, vnímal hlasy a osoby. Stav se však i nadále zhoršuje. Epileptické záchvaty se nyní opakují v podstatě každý den.

Protože má Matýsek rád procházky, potěšila by ho nová korba na kočárek, aby ho maminka mohla vyvézt každý den ven.

V současné době Matěj vyžaduje 24-hodinovou denní péči, je třeba ho krmit, napájet pomocí stříkačky. Pro jeho maminku je proto jakákoli pomoc usnadněním náročných dnů.

Nová sedačka na speciální rehabilitační kočárek, by znamenala pro celou rodinu velkou úlevu, bohužel prostředky na ni chybí. Podaří se jim těžkou situaci ulehčit?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě