Maxíčkovi na trénování zraku a jemné motoriky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Dagmar  Kukačková
Patron příběhu

Bc. Dagmar Kukačková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

V rodině malého Maxe figuruji jako poradkyně rané péče, a to od března roku 2016. Důvodem naší spolupráce je situace související se zdravotním stavem Maxe. Max má velké potíže se zrakem stejně jako s koordinací svých pohybů. Velkou podporou by pro něj v tomto směru byly speciální aplikace na iPadu, převážně pak aplikace EDA PLAY. Ty totiž pomáhají trénovat zrak a jemnou motoriku a jsou připraveny na míru dětem se zrakovými vadami a kombinovaným postižením. Kromě zrakové stimulace a rozvoje psychomotorických schopností při didaktických hrách si myslím, že iPad Maxovi pomůže i s trénováním řeči (jako alternativa práce s logopedickými kartičkami). Maxovi bude brzy iPad sloužit i při přípravě na školu a později ve škole.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,919 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého synka

Maxíček se nám narodil v červnu roku 2014, hezky v termínu. Nic nenasvědčovalo tomu, že bude mít zdravotní potíže. V půl roce už ale absolvoval první vyšetření, a to kvůli svým očím. Jeho první diagnózou byl strabismus. Maxíček proto dostal brýle a jako miminko s brýlemi byl neskutečně roztomilý.

Když měl 7 měsíců, byli jsme posláni na vyšetření na neurologii, protože se zdálo, že má náš chlapeček opožděný psychomotorický vývoj. Výsledkem tohoto vyšetření byla centrální hypotonie s psychomotorickou retardací. Náš Maxíček má ochablé svaly, jeho pohyb připomíná pohyb hadrové panenky.

Maxíček se dnes neplazí, neleze, nechodí ani nemluví. Ve 2 letech si ale začal sám sedat, i když poněkud atypickým způsobem. I za takový malý pokrok jsme velmi rádi. S naším synem pravidelně rehabilitujeme, cvičíme podle Bobath konceptu, docházíme na logopedii, ergoterapii, hipoterapii a kraniosakrální masáže. Maxíčka také hodně baví plavání. Potřebovali bychom ho však rozvíjet i mentálně, ideálně za pomoci iPadu a jeho speciálních aplikací. Tyto aplikace pomáhají trénovat zrak, jemnou motoriku a řeč. Jedná se ale o nákladnou pomůcku, kterou teď bohužel z vlastních prostředků nedokážeme uhradit. Proto prosíme o příspěvek právě na iPad.

Maxíčkův zdravotní stav mi totiž nedovolí pracovat. Manžel navíc musí změnit práci, protože v té stávající vždy na tři měsíce v roce odjíždí od rodiny. S Maxíčkem ho ale potřebujeme mít spíš doma. Děkujeme předem všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě