společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Maxík potřebuje nový invalidní vozík

Přispět můžete na

mechanický invalidní vozík; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Klára  Hozáková
Patron příběhu

Klára Hozáková

zdravotní sestra

Komentář patrona

S Maxíkem jsem se seznámila loni, kdy nás jako organizaci Andělé bez křídel z.s. poprosila o pomoc jeho maminka. Troufám si říct, že za tu dobu, co se známe, se z nás stali přátelé. Maxík se narodil s vrozenou vývojovou vadou mozku a dětskou mozkovou obrnou. Z toho důvodu má omezenou motoriku. S pomocí ujde hodně nejistě jen velmi krátkou vzdálenost. Převážně se tak pohybuje na invalidním vozíku, ze kterého už ale vyrostl. Maminka teď řeší pořízení nového vozíku, protože se však o Maxe stará sama, nemá šanci na vozík našetřit. A pojišťovny nepomohou. Maminka se proto rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. S novým vozíkem bude moci Maxík poznávat všechny krásy světa a lépe překonávat všechny překážky.

Vybráno 41,300 Kč
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 85,058 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého postiženého syna

Maxík přišel na svět v lednu roku 2010. Těhotenství probíhalo v pořádku, porod byl bezproblémový a první měsíce jeho života byly zalité sluncem. Vyzbrojena informacemi o tom, jak se má dítě vyvíjet, jsem si říkala, jak šikovný můj Maxík je a jak všechno probíhá přesně podle tabulek. Kolem 4. měsíce jsem ale najednou měla pocit, že něco není v pořádku. Zdálo se mi totiž, že se moc nehýbe. Uklidňovala jsem se tím, že je každé dítě jiné, přesto jsem s ním šla k dětskému lékaři. Ten mě s ním okamžitě poslal na neurologii, odkud putoval rovnou na magnetickou rezonanci.

Výsledek vyšetření mě šokoval. Maxíkovy potíže s motorikou totiž způsobila dětská mozková obrna. Okamžitě jsem začala zjišťovat, co všechno můžu udělat pro to, aby se jeho pohybové schopnosti navzdory této poruše zlepšily. Začala jsem s ním rehabilitovat, pravidelně jezdíme na hipoterapie a do lázní. Moc rád je také ve vodě, proto chodíme často plavat. Plavání mu navíc pomáhá se zotavováním se po operaci Achillových šlach, kterou podstoupil v loňském roce.

Maxík dnes chodí do 1. třídy speciální školy a moc se mu tam líbí. Mezi dětmi je rád. Sice si s nimi nepopovídá, protože nemluví, děti si ale rozumí i beze slov. Pokud jde o jeho motorickou stránku, zvládne s pomocí pár nejistých krůčků. Náš rekord je 200 ujitých metrů, raději se však pohybuje po kolenou. Na delší úseky používáme vozík, který už je ale Maxíkovi malý. Ráda bych mu proto pořídila mechanický vozík. Ptala jsem se na to v pojišťovně, kde mi řekli, že na vozík bude mít Maxík nárok až za několik let. Já už ale čekat nemůžu. Bez vozíku se nikam nedostaneme. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Rovnátka pro Nikču
Zbývá měsíc
Cílová částka 7,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Kompenzační pomůcky pro neslyšícího Tomáše
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 54,700 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Kočárek pro postiženou Justýnku
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 20,950 Kč
Podpořit příběh