Velký sportovec a vášnivý plavec

Maxíkovi 

na kroužek

plavání

Aby se Maxík přiblížil ke splnění svého snu

Přispět můžete na
kroužek plavání - plavecký kurz DELFÍNEK
Společně jsme vybrali celou částku 2 700 Kč Děkujeme!
Sdílet

Jsem matkou tří šikovných dětí, Káťi (18 let), Maxíka (12 let) a Sofinky (10 let). Jsem na ně velmi pyšná, protože mi ve všem pomáhají a ve škole se moc snaží. Chtějí mě potěšit.

Maxík rád sportuje. A miluje vodu. Poprvé jsem ho vzala na plavání, když byl ještě devítiměsíční miminko. Od té doby uběhlo 11 let a Maxík stále plave. Jen už k tomu nepotřebuje moji pomoc. Pohybuje se ve společnosti stejných plaveckých nadšenců, jako je on sám, a cítí se tam dobře. Až bude dospělý, chtěl by být plavčíkem u moře. Moc bych si přála, aby se mu jeho sen splnil. Nechci si ani představit, jak moc nešťastný by byl, kdyby s tímto koníčkem musel přestat. Naše rodina se totiž nachází v těžké životní i finanční situaci.

O své děti se starám sama. Jejich otci bylo sice soudně stanoveno výživné, v poslední době ho ale neplatí. Na výživném jsme bohužel finančně závislí. I když mám práci, nevydělávám tolik, abych byla schopná dětem zaplatit všechno, co si přejí. Když uhradím nájem, jídlo a oblečení pro nás čtyři, na mimoškolní aktivity a kroužky už finance nezbývají. Placení je prostě moc a bez pomoci je jisté, že se děti budou muset kroužků vzdát. Proto jsem se obrátila na projekt PATRON dětí. Moc děkuji Vám všem, kteří nám pomáháte.

Iveta Nejtková Patron příběhu předsedkyně spolku Daveláček

Maxe znám několik měsíců. Dochází k nám do spolku, kde nepravidelně pořádáme společná odpoledne. Někdy jde o odpoledne deskových her, jindy se věnujeme kreativnímu tvoření. Každý druhý měsíc jezdíme na výlety a i těch se Max pravidelně účastní. Max je soutěživý a veselý kluk, kterého asi ze všeho nejvíce baví sport. I v ostatních činnostech je ale aktivní. Jeho maminku k nám přivedla (po velmi dlouhém zvažování a zdráhání se) finanční situace. Tatínek dětí bohužel neplní zákonné povinnosti a neplatí alimenty. Díky této skutečnosti žije rodina na hranici bídy. Veškeré peníze, které maminka dokáže vydělat, jdou na pokrytí nákladů na bydlení, jídlo a nutné potřeby spojené se školní docházkou. Na nic jiného prostě nezbývá. Velice se přimlouvám za pomoc pro Maxe. Třeba se mu díky Vám splní sen být plavčíkem. 

Jak to funguje

Sami si volíte příběh

Komu a kolik přispějete, záleží
jen na vás. Vyberte si příběh, který vás oslovil, a darujte, kolik chcete.

Stačí pár kliknutí

Odeslat dar nezabere ani minutu. Pomůžete i tím, že budete příběhy sdílet se svými přáteli. U kafe
i na Facebooku.

Všechno dětem

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete. Vždy také dostanete zprávu s důkazem o využití daru.

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?

Nechte nám na sebe kontakt, brzy se vám ozveme.