Maxíkovi na kroužek plavání

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek plavání - plavecký kurz DELFÍNEK

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Maxe znám několik měsíců. Dochází k nám do spolku, kde nepravidelně pořádáme společná odpoledne. Někdy jde o odpoledne deskových her, jindy se věnujeme kreativnímu tvoření. Každý druhý měsíc jezdíme na výlety a i těch se Max pravidelně účastní. Max je soutěživý a veselý kluk, kterého asi ze všeho nejvíce baví sport. I v ostatních činnostech je ale aktivní. Jeho maminku k nám přivedla (po velmi dlouhém zvažování a zdráhání se) finanční situace. Tatínek dětí bohužel neplní zákonné povinnosti a neplatí alimenty. Díky této skutečnosti žije rodina na hranici bídy. Veškeré peníze, které maminka dokáže vydělat, jdou na pokrytí nákladů na bydlení, jídlo a nutné potřeby spojené se školní docházkou. Na nic jiného prostě nezbývá. Velice se přimlouvám za pomoc pro Maxe. Třeba se mu díky Vám splní sen být plavčíkem.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,650 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Maxík přiblížil ke splnění svého snu

Jsem matkou tří šikovných dětí, Káťi (18 let), Maxíka (12 let) a Sofinky (10 let). Jsem na ně velmi pyšná, protože mi ve všem pomáhají a ve škole se moc snaží. Chtějí mě potěšit.

Maxík rád sportuje. A miluje vodu. Poprvé jsem ho vzala na plavání, když byl ještě devítiměsíční miminko. Od té doby uběhlo 11 let a Maxík stále plave. Jen už k tomu nepotřebuje moji pomoc. Pohybuje se ve společnosti stejných plaveckých nadšenců, jako je on sám, a cítí se tam dobře. Až bude dospělý, chtěl by být plavčíkem u moře. Moc bych si přála, aby se mu jeho sen splnil. Nechci si ani představit, jak moc nešťastný by byl, kdyby s tímto koníčkem musel přestat. Naše rodina se totiž nachází v těžké životní i finanční situaci.

O své děti se starám sama. Jejich otci bylo sice soudně stanoveno výživné, v poslední době ho ale neplatí. Na výživném jsme bohužel finančně závislí. I když mám práci, nevydělávám tolik, abych byla schopná dětem zaplatit všechno, co si přejí. Když uhradím nájem, jídlo a oblečení pro nás čtyři, na mimoškolní aktivity a kroužky už finance nezbývají. Placení je prostě moc a bez pomoci je jisté, že se děti budou muset kroužků vzdát. Proto jsem se obrátila na projekt PATRON dětí. Moc děkuji Vám všem, kteří nám pomáháte.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě