Michálkovi na kroužek juda

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek juda a kimono; službu zajišťuje DDM

Obrázek daru
Mgr. Zuzana  Bělíková
Patron příběhu

Mgr. Zuzana Bělíková

třídní učitelka

Komentář patrona

Jsem Míšova třídní učitelka. Míša je velmi přátelský a empatický kluk. Ve škole se, kvůli své nezralosti, potýká s výukovými problémy, ale pobyt mezi dětmi mu velmi svědčí. Vyrůstá totiž pouze s maminkou. Otec o Míšu nejeví zájem, ani nepřispívá na jeho výchovu. Maminka se proto často dostává do finanční nouze. Teď čeká na rozhodnutí soudu o výživném. Kdyby měl Míša možnost navštěvovat nějaký kroužek, byl by šťastný a na chvíli by zapomněl na těžkosti, se kterými se s maminkou potýkají.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Aby mohl Míša chodit na kroužek juda

Sedmiletý Michálek to od začátku neměl jednoduché. Narodil se předčasně a ve třech měsících se jeho rodiče rozešli. Maminka to nevzdala a našla pro ně malý byt v městském sociálním bydlení. Míšův otec byl opakovaně ve výkonu trestu a s Michálkem nemá téměř žádný kontakt.

Míša chodí do druhé třídy. Trpí slabší krátkodobou pamětí, což mu dělá v učení nemalé problémy. V pedagogicko-psychologické poradně jim poradili, jak se postavit k domácí přípravě a tak doma trénují. Dalším problémem je Míšova hyperaktivita spojená s obdobím vzdoru. Maminka je ze všech těžkostí v jejich životě hodně vyčerpaná. Ráda by Míšu přihlásila do nějakých kroužků a sportů, ale má stěží na jídlo a byt.

Míšovi by se líbilo judo. Dostal by se do party dětí a mohl zde uplatnit svou přebytečnou energii. Maminka poprosila o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme Míšovi najít nové kamarády a vzory a pohybově i sociálně se rozvíjet?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě