Michalovi na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Nový školní batoh, kalkulačka a penál

Obrázek daru
Bc. Markéta Březinová
Patron příběhu

Bc. Markéta Březinová

Terénní sociální pracovnice, Centrum pro dítě a rodinu VALIKA, z.s.

Komentář patrona

Životní příběh Michalovy rodiny je velmi inspirující. Již dlouho jsem neviděla rodinu, která by se tak statečně a dobře „prala“ se svým osudem.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,345 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Vybavení do školy pro Michala, který žije s maminkou a sestrou v azylovém domě.

V lednu minulého roku se Michal se svou maminkou a sestrou ocitl v azylovém domě v Sokolově. Důvodem bylo to, že otec rodiny přestal úplně fungovat. Nechodil do práce, přestal platit nájem, začal si půjčovat peníze od nebankovních společností a rodinu tak dostal do velkých dluhů. Aby toho nebylo málo, začal být i agresivní a fyzicky napadal Michala i jeho maminku a sestru. Matka Michala se proto rozhodla učinit velký krok a od otce dětí odešla. Jelikož neměli kam jít, dostali se až do azylového domu. Tady společně začali psát úplně nový příběh.

Od začátku bylo zřejmé, že se Michalova rodina nevzdává. Maminka byla odhodlaná udělat všechno, aby se ze svízelné situace, do které je přivedl její manžel, dostala. Po několika dnech si našla práci, ve které je dosud. Michal, byť je mu pouhých 15 let, celou dobu maminku usilovně podporoval, a to i v době, kdy požádala o rozvod. Má s ní i se svou mladší sestrou velmi pěkný vztah. Bylo to velmi náročné období pro všechny. Michalův otec se nechtěl jen tak lehce vzdát. Pravidelně chodil do azylového domu a matku Michala obtěžoval. Pronásledoval ji venku a dokonce i v práci, kde jí dělal problémy. Naštěstí ji v práci podpořili. Vyhrožoval dokonce i jejímu zaměstnavateli. Dostal se tak několikrát do střetu s policií.

Rozvodové stání bylo velmi zdlouhavé a vysilující. Obě děti zůstaly v péči Michalovy maminky. Bohužel obtěžování ze strany Michalova otce neustává a stává se pro maminku dětí každodenním stresem. Ona se však nevzdává a snaží se svým dětem zajistit světlejší budoucnost.

Michal je velmi nadaný a inteligentní chlapec a i přes všechny tyhle peripetie vše ustál. Navíc měl úžasné výsledky ve škole, a to i přes to, že přešel do nové školy a rodinné problémy v té době gradovaly. S přehledem udělal přijímací zkoušky na střední pedagogickou školu i na gymnázium. Nakonec si zvolil gymnázium. Na svůj věk je Michal velmi zralý a uvědomělý. Michal by potřeboval školní pomůcky, jako je kalkulačka, penál a nový batoh.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě