Miladka by se ráda naučila lyžovat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvikový kurz

Obrázek daru
Mgr. Jarmila  Studeníková
Patron příběhu

Mgr. Jarmila Studeníková

vedoucí Terénní asistenční služby Zlín

Komentář patrona

S Miladkou se znám od roku 2012, kdy jsem začala z pozice terénní asistentky pro rodiny s dětmi spolupracovat s její maminkou. Od počátku poskytování sociální služby s rodinou pracuji na udržení stabilního bydlení a nastavení finančního rozpočtu. S maminkou Miladky společně měsíčně nastavujeme rodinný rozpočet tak, aby maminka zvládla uhradit nájemné a služby s ním spojené. Z omezeného příjmu maminky je však velmi obtížné poskytnout dětem to, co pro jiné rodiny může znamenat samozřejmost. Miladka je velmi šikovné dospívající děvče a s rodinou tráví volný čas aktivně. Maminka s dětmi navštěvuje bezplatné akce pro rodiny s dětmi a vede je ke sportu. Pokud se Miladce podaří uhradit lyžařský výcvik, nebude vyčleněna z kolektivu svých spolužáků a splní si svůj sen o lyžování. Maminka plánuje, že s dcerou budou dál lyžovat společně.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pro Miladku na splnění jejího velkého snu

Mojí dceři Miladce bude za nedlouho 13 let. Někdy nemůžu uvěřit, jak rychle ten čas letí. Navštěvuje 2. stupeň základní školy a na výuku se zodpovědně připravuje. Na studijních výsledcích jí hodně záleží. Snažím se, aby se zúčastňovala všech školních akcí, i když je náš rodinný rozpočet hodně napjatý. V minulém školním roce se mi podařilo našetřit na školu v přírodě a letos ji čeká lyžařský kurz, na který se ohromně těší.

Miladka je pohybově velmi nadaná. Odmalička společně sportujeme, chodíme do přírody a jsme na hřišti. Velmi ráda také bruslí a v momentě, kdy zamrzne nejbližší rybník, popadne brusle a začne dovádět. Přála bych si, aby se naučila lyžovat a abychom mohly na lyžích dovádět společně.

Kromě Miladky vychovávám ještě mladší dceru Verunku (11 let) a bydlíme v pronajatém městském bytě. Nedávno se nám podařila úžasná výměna bytu 1+kk za větší byt 2+kk. Dcery mají konečně svůj vlastní pokojíček, uklízí si jej a hájí si své skromné království. Snažím se zajistit, aby obě děvčata měla vše, co potřebují. Vychovávám je ale sama a někdy je to hodně obtížné. S jejich otcem, který hradí výživné velmi nepravidelně, jsem v kontaktu jen občas. Holky jsou ale úžasné a vždy, když potřebuji s něčím pomoci, vím, že se na ně mohu spolehnout.

V listopadu jsem nastoupila do nového zaměstnání, pracuji v pekárně. Ze svého platu musím uhradit nájem a zabezpečit základní potřeby svých dětí. Na zaplacení lyžařského výcviku pro Miladku mi ale finanční prostředky nezbývají. Vím, že si Miladka Vaší pomoci bude vážit, protože sjíždět svahy je jejím velkým snem. Proto Vás prosím o příspěvek na lyžařský výcvikový kurz pořádaný její základní školou. Předem za tuto šanci PATRONovi a jeho dárcům velmi děkuji!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě