Milánkovi na opravu dioptrických brýlí

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

opravu dioptrických brýlí, dar zajišťuje Fokus Optik

Obrázek daru
Denisa Janurová, DiS.
Patron příběhu

Denisa Janurová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Milánkovou rodinou spolupracuji v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Milánek žije se svou maminkou a dvěma staršími sourozenci. Maminka je nyní bez zaměstnání a nemá tak dostatek peněz, aby mohla Milánkovi zaplatit opravu dioptrických brýlí, bez kterých bohužel velmi špatně vidí, protože má velmi silné dioptrie. Milánek nyní nemůže procvičovat čtení ani psaní. Žádáme proto touto cestou o jakýkoliv příspěvek na opravu brýlí. Děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,615 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Milánka, který trpí těžkou oční vadou

Milánek je můj osmiletý syn a jeho život je skutečný boj. Narodil se předčasně, vážil necelá dvě kila. Nastaly závažné komplikace a musel bojovat o život, první tři roky navštěvoval neurologa, protože mu hrozila dětská mozková obrna. Díky péči lékařů a pravidelnému cvičení bylo toto nebezpečí naštěstí zažehnáno a Milánkovi zůstalo jen těžké astma, ale zcela vyhráno bohužel neměl. Projevila se těžká oční vada, kdy mu bylo naměřeno 12 dioptrií. Bez brýlí je prakticky slepý.

Pořídili jsme mu tedy silné dioptrické brýle a řádně mu je pojistili. Přece jenom je to pěkně aktivní chlapeček, který rád jezdí na kolečkových bruslích a kočkuje se s kamarády. Několikrát mu spadly a už jsou notně poničené, nyní by nutně potřebovaly opravit, ale cena této opravy je vysoká.

Milánek brýle potřebuje nejen k běžnému životu, ale i k tomu, aby si doma procvičoval čtení, psaní a počítání. Protože jsem kvůli epidemii koronaviru bez příjmu, mohu si sotva dovolit pokrýt běžné výdaje a můj syn tudíž zůstává bez brýlí. Žádám proto o příspěvek na opravu brýlí touto cestou, budu nesmírně vděčná jakémukoliv dárci. Mnohokrát Vám všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě