Milovnici koní Verunce na školní potřeby

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

batoh a školní pomůcky

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Do rodiny Verunky docházím jako terénní sociální pracovník projektu Podpora rodičovských kompetencí. Projekt je určen pro rodiny, které jsou dlouhodobě v evidenci OSPOD. V loňském roce se rodině podařilo se odstěhovat z ubytovny pro sociálně slabé do nájmu rodinného domu. Zde mají sice dostatek prostoru, dům však potřebuje rekonstrukci. Rodiče svými silami dům postupně zvelebují, jsou však limitováni financemi. Nový školní rok je pro rodinu velkým zatížením a proto se rozhodli požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh milovnice koní Verunky, co by si přála jít do školy s novými školními potřebami

Verunce je 9 let a v září nastoupí do 4 třídy. Je to hodná, snaživá a skromná slečna co ráda čte. Bydlí s rodiči a dalšími 8 sourozenci v rodinném domě, který rodiče postupně každý měsíc splácí. Dům je to sice starý, ale každý měsíc se ho snaží alespoň trochu spravit a vytvořit tak pro děti ty nejlepší podmínky pro život. Maminka je na mateřské dovolené a tatínek pracuje. Oba se velmi snaží dětem zajistit vše, co potřebují, a se základními potřebami se jim to i daří.

Srpen je ale pro celou rodinu peněžně opravdu náročný. Náklady týkající se nástupu do školek a škol jsou pro ně nad rámec výdajů. Verunka miluje koně a tak si vybrala pomůcky podle svého gusta – s koni. A hrozně by si přála s nimi moct nastoupit do 4. třídy. Pomůžeme Verunce, aby šla do školy vybavená novými pomůckami?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě