Mirečkovi na rehabilitační pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pomůcky; dar zajišťuje Dreamsport

Obrázek daru
Fahima Nedorostová
Patron příběhu

Fahima Nedorostová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Mirečka a jeho maminku znám už dlouho. Jsme velmi dobré kamarádky a víme o sobě téměř vše. Mirečkova maminka je rozvedená a má dvě děti (kromě Mirečka vychovává ještě třináctiletou dcerku), o které se výborně stará. Maminka pracuje, ale občas musí odříct odpolední směnu nebo přesčas, protože se musí postarat o Mirečka – tomu se střídají lepší a horší dny. Tatínek na děti posílá výživné v soudem stanovené výši. Mireček chodí na pravidelné fyzioterapie (protože má ochablé svaly) a maminka s ním jezdí i do lázní. Většinu výdajů za Mirečkovu léčbu dokáže pokrýt sama, v tuto chvíli jí ale schází peníze na rehabilitační pomůcky, které jsou nezbytné pro domácí cvičení. Protože bohužel není v mých silách jí vypomoci větší finanční částkou, rozhodla jsem se jí pomoci jako patron Mirečkova příběhu. Věřím, že společně malému šikulovi dokážeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,335 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mirečka, který bojuje se svalovou ochablostí

Mireček (6 let) se narodil předčasně, už ve 32. týdnu. Byl to maličký uzlíček, kterému trvalo měsíc, než se dostal na požadovanou váhu. S přijímáním potravy hodně bojoval, ale nakonec to zvládl. Bohužel se však potýká s problémy s pohybovým aparátem, které ho budu pronásledovat po celý život.

Mireček je dnes šikovný kluk se slabými svaly (trpí svalovou hypotonií). Pravidelně spolu musíme cvičit, někdy je však unavený a nechce se mu do toho. Snažím se ho k rehabilitování motivovat, ale je to těžké. Hodně o tom spolu mluvíme, vysvětluji mu, jak důležité pro něj cvičení je. Ale protože je ještě maličký, důležitost pravidelné rehabilitace si občas neuvědomuje. Od jeho dvou let také pravidelně jezdíme do lázní, kde se vždycky hezky rozhýbe.

I když mu lázně hodně pomáhají, největší díl práce musí odvést doma. Proto potřebuje řadu rehabilitačních pomůcek, které mu s cvičením pomáhají. Nároky na rehabilitace se mění s tím, jak se mění Mirečkův stav. Neustále tak dokupujeme nové a nové pomůcky, což společně s financováním lázní významně zatěžuje rodinný rozpočet. A protože jsme v situaci, kdy Mireček opět potřebuje nové pomůcky k rehabilitaci a já na ně nemáme dostatek peněz, obrátila jsem se s prosbou o pomoc na vás.

P. S. Jméno dítěte bylo na přání maminky změněno. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě