Míše na obědy ve škole

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy

Obrázek daru
Lenka  Klváčová
Patron příběhu

Lenka Klváčová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Michalky maminkou se známe jako sousedky, jsme ale především kamarádky. Maminka se sama stará o 4 děti, Míša navíc trpí roztroušenou sklerózou. Bohužel nemá nárok na výživné, tak je to pro ni hodně těžké. Rodina se nyní nachází v tíživé situaci a potřebuje pomoci. Maminka si nemůže dovolit zaplatit Míše obědy ve škole, společně jí je ale uhradit můžeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o těžkém osudu svojí Michalky, která se pere s roztroušenou sklerózou

Míša zanedlouho oslaví své čtrnácté narozeniny. Je to veselé a statečné děvče, které se každý den pere s velkou bolestí. Zatímco jiné děti se po ránu probouzejí plné energie, Míše se vstává velmi těžko. Má oteklé klouby a bolesti hlavy, které se často projevují zvracením. A s těmito potížemi Míša žije den co den.

První zdravotní problémy se objevily v roce 2013. Míša byla vždycky hodně aktivní dítě. Neustále někde běhala, jezdila na kole i na bruslích. Velkou vášní pro ni byly mažoretky, se kterými dokonce reprezentovala svoji školu. Najednou ale začala být strašně unavená, pořád ji bolela hlava a přestávala vidět na jedno oko. Se sportem tak musela skončit. To jsem ale ještě nevěděla, že nadobro.

Následovala řada vyšetření, na jejichž konci byla magnetická rezonance. Ta ukázala mnohočetná ložiska v hlavičce, která zasáhla i oční nerv. Pořád jsem ale nevěděla, co to vlastně znamená. Pak mi lékaři přišli sdělit, že má moje holčička roztroušenou sklerózu. Jedná se o závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém, tedy mozek a míchu. Onemocnění probíhá v různých etapách, kdy střídavě dochází ke zhoršování a zlepšování zdravotního stavu. Michalka se také potýká se špatným zrakem (má zelený zákal), poruchou štítné žlázy a juvenilní idiopatickou artritidou, která postihuje zejména klouby. Poslední zmíněná nemoc Míše způsobuje obrovské bolesti.

Náklady na Míšinu léčbu jsou velké. Navíc se o ni a její tři sourozence starám sama. Jejich otec s námi nežije a výživné neplatí. Bohužel mu nebylo ani stanoveno, a to z důvodu jeho špatného zdravotního stavu. Nyní jsme se navíc ocitli v těžké životní situaci. Protože mi obec přislíbila obecní byt, podala jsem výpověď v předchozím podnájmu a těšila se na stěhování. Nakonec mi však byt přidělen nebyl a já se s dětmi ocitla ze dne na den bez střechy nad hlavou. Naštěstí jsme našli dočasný azyl u mého nejstaršího syna z prvního manželství, který už má svou vlastní rodinu.

Kvůli tomu, že nemáme s dětmi vlastní bydlení, nám byly pozastaveny veškeré sociální dávky a zůstal nám pouze rodičovský příspěvek a přídavky na děti. Občas se tak stane, že mi na některé věci nezbývají peníze. V tuto chvíli nemohu Míše zaplatit obědy ve škole. A protože už nevím, jak jinak peníze sehnat, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě