společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Míše na obědy ve škole

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy

Obrázek daru
Lenka  Klváčová
Patron příběhu

Lenka Klváčová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Michalky maminkou se známe jako sousedky, jsme ale především kamarádky. Maminka se sama stará o 4 děti, Míša navíc trpí roztroušenou sklerózou. Bohužel nemá nárok na výživné, tak je to pro ni hodně těžké. Rodina se nyní nachází v tíživé situaci a potřebuje pomoci. Maminka si nemůže dovolit zaplatit Míše obědy ve škole, společně jí je ale uhradit můžeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o těžkém osudu svojí Michalky, která se pere s roztroušenou sklerózou

Míša zanedlouho oslaví své čtrnácté narozeniny. Je to veselé a statečné děvče, které se každý den pere s velkou bolestí. Zatímco jiné děti se po ránu probouzejí plné energie, Míše se vstává velmi těžko. Má oteklé klouby a bolesti hlavy, které se často projevují zvracením. A s těmito potížemi Míša žije den co den.

První zdravotní problémy se objevily v roce 2013. Míša byla vždycky hodně aktivní dítě. Neustále někde běhala, jezdila na kole i na bruslích. Velkou vášní pro ni byly mažoretky, se kterými dokonce reprezentovala svoji školu. Najednou ale začala být strašně unavená, pořád ji bolela hlava a přestávala vidět na jedno oko. Se sportem tak musela skončit. To jsem ale ještě nevěděla, že nadobro.

Následovala řada vyšetření, na jejichž konci byla magnetická rezonance. Ta ukázala mnohočetná ložiska v hlavičce, která zasáhla i oční nerv. Pořád jsem ale nevěděla, co to vlastně znamená. Pak mi lékaři přišli sdělit, že má moje holčička roztroušenou sklerózu. Jedná se o závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém, tedy mozek a míchu. Onemocnění probíhá v různých etapách, kdy střídavě dochází ke zhoršování a zlepšování zdravotního stavu. Michalka se také potýká se špatným zrakem (má zelený zákal), poruchou štítné žlázy a juvenilní idiopatickou artritidou, která postihuje zejména klouby. Poslední zmíněná nemoc Míše způsobuje obrovské bolesti.

Náklady na Míšinu léčbu jsou velké. Navíc se o ni a její tři sourozence starám sama. Jejich otec s námi nežije a výživné neplatí. Bohužel mu nebylo ani stanoveno, a to z důvodu jeho špatného zdravotního stavu. Nyní jsme se navíc ocitli v těžké životní situaci. Protože mi obec přislíbila obecní byt, podala jsem výpověď v předchozím podnájmu a těšila se na stěhování. Nakonec mi však byt přidělen nebyl a já se s dětmi ocitla ze dne na den bez střechy nad hlavou. Naštěstí jsme našli dočasný azyl u mého nejstaršího syna z prvního manželství, který už má svou vlastní rodinu.

Kvůli tomu, že nemáme s dětmi vlastní bydlení, nám byly pozastaveny veškeré sociální dávky a zůstal nám pouze rodičovský příspěvek a přídavky na děti. Občas se tak stane, že mi na některé věci nezbývají peníze. V tuto chvíli nemohu Míše zaplatit obědy ve škole. A protože už nevím, jak jinak peníze sehnat, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě