Míšovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Alena  Popelková
Patron příběhu

Alena Popelková

zdravotní sestra

Komentář patrona

Šikovného Míšu znám z ordinace dětského lékaře, kde jsem pracovala jako pediatrická sestra. Míšu vychovává babička, a protože je na něj sama, nemá to vůbec snadné. Její vnuk teď potřebuje brýle, babička na ně však nemá peníze, proto se společně obracíme s prosbou o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,768 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, který vyrůstá u babičky

Sedmiletý Míša moc rád staví lego, v poslední době na něj však moc nevidí. Nosí brýle, jeho zrak se ale o dost zhoršil a potřebuje nové. Na pravém oku má 8 dioptrií a na levém 5. Bohužel, v rodinném rozpočtu na brýle nejsou peníze.

Míša vyrůstá u své téměř sedmdesátileté babičky. Ta má chlapce oficiálně v péči od jeho pěti let, stará se o něj však už od narození, protože to jeho rodiče nezvládali. S péčí o Míšu pomáhal i děda, ten ale před dvěma lety zemřel a teď je babička na všechno sama. Pobírá starobní důchod a necelou tisícovku v rámci přídavků na děti. Když uhradí náklady na bydlení, potraviny a školu, žádné peníze jí nezbydou.

Míša v září nastoupil do 1. třídy a potřeboval novou aktovku, a tak šlo pořízení brýlí opět stranou. Protože ale malý stavitel vidí hodně rozmazaně, což ho trápí hlavně ve škole, rozhodla se babička požádat o příspěvek na brýle Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě