společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Míšovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Alena  Popelková
Patron příběhu

Alena Popelková

zdravotní sestra

Komentář patrona

Šikovného Míšu znám z ordinace dětského lékaře, kde jsem pracovala jako pediatrická sestra. Míšu vychovává babička, a protože je na něj sama, nemá to vůbec snadné. Její vnuk teď potřebuje brýle, babička na ně však nemá peníze, proto se společně obracíme s prosbou o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,768 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, který vyrůstá u babičky

Sedmiletý Míša moc rád staví lego, v poslední době na něj však moc nevidí. Nosí brýle, jeho zrak se ale o dost zhoršil a potřebuje nové. Na pravém oku má 8 dioptrií a na levém 5. Bohužel, v rodinném rozpočtu na brýle nejsou peníze.

Míša vyrůstá u své téměř sedmdesátileté babičky. Ta má chlapce oficiálně v péči od jeho pěti let, stará se o něj však už od narození, protože to jeho rodiče nezvládali. S péčí o Míšu pomáhal i děda, ten ale před dvěma lety zemřel a teď je babička na všechno sama. Pobírá starobní důchod a necelou tisícovku v rámci přídavků na děti. Když uhradí náklady na bydlení, potraviny a školu, žádné peníze jí nezbydou.

Míša v září nastoupil do 1. třídy a potřeboval novou aktovku, a tak šlo pořízení brýlí opět stranou. Protože ale malý stavitel vidí hodně rozmazaně, což ho trápí hlavně ve škole, rozhodla se babička požádat o příspěvek na brýle Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě