společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Míšovi na kroužek kickboxu

Přispívali jste na

kroužek kickboxu

Martina  Brzková
Patron příběhu

Martina Brzková

učitelka

Komentář patrona

Míšu jsem poznala v září v roku 2017, kdy jako prvňáček nastoupil do mé třídy. Jsem jeho třídní učitelka. Míša žije v rodině, která se mu věnuje a snaží se mu pomoci. V únoru roku 2017 ho začaly bolet nohy tak, že se na ně nemohl postavit. Po vyšetřeních se ukázalo, že Míša trpí parainfekční myositidou (výrazná bolest lýtkových svalů, která znemožňuje chůzi). V srpnu loňského roku mu potom byla zjištěna borelióza. Postupem času se Míšův stav zlepšil, jeho chůze však zůstává špatná. Míša se ale dál léčí a rehabilituje. Během loňského školního roku udělal velký pokrok – naučil se číst, psát a počítat. Měl mnoho práce s doháněním učiva, protože mu únava nebo bolest nohou nedovolila přijít do školy, ale zatnul zuby a zvládnul to. Míša by si teď přál chodit do kroužku kickboxu, který by byl skvělým doplňkem pro jeho rehabilitace. Procvičil by a zpevnil svaly celého těla.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,490 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kroužek, díky kterému se Míša naučí zase ovládat svoje tělo

Osmiletý Míša byl prvních šest let svého života úplně zdravý. Jednoho dne ale náhle ochrnul. Následovalo kolečko vyšetření, kde se ukázalo, že má Míša boreliózu a parainfekční myositidu, která se projevuje výraznou bolestí lýtkových svalů, kvůli které nemohl Míša chodit. Dnes má za sebou mnoho rehabilitací, ale jeho tělo je stále ještě téměř bez svalů. Je to však velký bojovník, a i když ho pohyb hodně bolí, poctivě a intenzivně cvičí.

Míša je veselý a milý kluk, kterého mají ve škole všichni rádi. Často ho však bolí nohy, je unavený a slabý. Všechny tyto stavy ale musí překonat a jít cvičit. Míša by si nyní moc přál chodit do kroužku kickboxu. Trénink je zaměřený na posílení svalů celého těla, a to pod dohledem odborníků. Na kroužku by Míša nabral sílu a kondici a poznal trošku jiný kolektiv svých vrstevníků. Znovu by se také naučil používat své tělo, které ho tak dlouho neposlouchalo. Maminka si ale zaplacení kroužku nemůže dovolit. Pomůžeme my?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Elišce na letní tábor
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,500 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Letní tábor pro Míšu a Niki
Zbývá měsíc
Cílová částka 7,600 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Adélce na brýle a letní tábor
Zbývá měsíc
Cílová částka 6,456 Kč
Podpořit příběh