Míšovi na školní pomůcky do 1. třídy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní výbavu pro prvňáčka (aktovka, penál, kufřík s pomůckami na výtvarnou výchovu a desky na sešity); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Hana  Nováková
Patron příběhu

Hana Nováková

pracovník v sociálních službách - rodinný sociální asistent

Komentář patrona

Míšovu rodinu navštěvuji pracovně jako rodinný sociální asistent. S maminkou se věnujeme různým činnostem, nejvíce času ale trávíme prací s Míšou. Míša má totiž potíže s pravidly, která mu nedávají smysl. Často tak pracujeme s jeho vzdorem, učíme ho kázni a respektu. Míša je inteligentní, ale hodně hravý, proto s ním také trénujeme pozornost a soustředěnost, s čímž má velké potíže. Teď ho čeká nástup do 1. třídy, takže je potřeba pořídit školní pomůcky. Maminka, která je však v současné době zapsána na úřadu práce a navíc splácí velké dluhy, nemá na nákup školních pomůcek peníze. Proto se obrátila s prosbou o pomoc na vás. Maminka je velmi starostlivá a pečlivá a dělá všechno pro to, aby svého syna zajistila. Nyní se však nachází v situaci, kdy to sama nezvládne.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,213 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Míša se v září chystá do školy a maminka samoživitelka nemá peníze na pořízení školních pomůcek

Sedmiletý Míša má za sebou zápis do 1. třídy a nemůže se dočkat, až v září půjde poprvé do školy. Jako většina budoucích prvňáčků se i on těší na nové prostředí, zážitky a kamarády. Pořád se také maminky ptá, kdy půjdou konečně koupit novou aktovku a pouzdro. Ví, že do školy nemůže jít jen tak, bez ničeho. Maminka mu však aktovku ani pouzdro pořídit nemůže.

Míšova rodina se totiž nachází ve finanční tísni. Maminka je v tuto chvíli nezaměstnaná a vedená na úřadu práce, zaměstnání si však intenzivně hledá. Absolvovala také řadu rekvalifikačních kurzů, aby zvýšila svoji šanci na pracovní uplatnění. Míšův otec s nimi nežije, o svého syna se nezajímá a výživné neposílá. K tomu maminka splácí dluhy z minulosti. V tuto chvíli proto není v jejích finančních možnostech platit cokoli nad rámec nákladů na bydlení, jídlo a splátek dluhů.

Maminku děsí představa, že by Míša nastoupil do školy bez potřebných školních pomůcek. Naštěstí ale narazila na Patrona dětí a rozhodla se požádat o pomoc. Dáme Míšovi šanci začít školní docházku s vybavenou aktovkou a s úsměvem na tváři?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě