Míšovi s DMO na neurorehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci REHA KLIM; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Jaroslava  Urbánková
Patron příběhu

Jaroslava Urbánková

lékařka

Komentář patrona

Míša je můj malý pacient už od svého narození. Po svém příchodu na svět měl těžkou asfyxii, bradykardii a pancytopenii. Byl okamžitě převezen na novoreneckou JIP, kde magnetická rezonance odhalila změny na mozku. V důsledku toho se u něj rozvinula levostranná hemiparéza. Už v prvním měsíci svého života začal rehabilitovat podle Vojtovy metody a dnes cvičí několikrát denně. Do cvičení se zapojují oba rodiče, jejichž péče o syna je příkladná. Míša se už pohybuje dokonalým lezením po čtyřech (i když je jeho pohyb omezen spasticitou levé ruky a nohy). Jeho rodiče by mu nyní rádi dopřáli vysoce intenzivní program pohybové terapie s využitím speciálních pomůcek, který však není hrazen pojišťovnami. A protože se jedná o opravdu velký výdaj, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,355 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého malého bojovníčka Míši

Jsem maminkou tří báječných dětí – desetiletého Samuela, osmileté Elišky a dvouletého Míši. Všechna tři těhotenství probíhala bez problémů, u toho posledního jsem dokonce pracovala jako vrchní servírka až do konce 7. měsíce. Vyšetření ukazovala, že je vše v pořádku, při poslední kontrole ale lékaři zjistili, že má Míša nějaké problémy a musí okamžitě ven. Dostala jsem prášky na vyvolání porodu a během dvou hodin byl Míša na světě, bohužel ale nedýchal, a tak ho lékaři museli oživovat. Naštěstí byli úspěšní, hned ho ale odvezli na novorozeneckou JIP do jiné nemocnice.

Dva dny po porodu mě pustili z porodnice, odkud jsme s manželem jeli rovnou za Míšou. Jezdili jsme za ním každý den 100 kilometrů, jen abychom mohli být u něj. Jednou za námi lékaři přišli s tím, že magnetická rezonance odhalila silné krvácení do mozku, v důsledku čehož se potýká se silnou svalovou ochablostí, tzv. hypotonií, a opožděným psychomotorickým vývojem. Přesto jsme si ho po necelých třech týdnech v nemocnici mohli odvézt domů s tím, že jeho červené krvinky jsou v normě, s těmi bílými je ale problém. Varovali nás, že v takové situaci ho může na životě ohrozit i rýma a ať jsme opatrní.

Každé dva týdny jsme dojížděli na kontrolu na hematologii, Míšův stav se ale nelepšil. Později nám bylo oznámeno, že Míša půjde na odběr kostní dřeně. Už jsme byli připraveni na další nástup do nemocnice, Míšův stav se ale jako zázrakem zlepšil a k odběru vůbec nedošlo. To pro nás byla velká úleva.

Stav bílých krvinek se sice stabilizoval, poškození mozku vlivem krvácení se ale napravit nedá. V důsledku toho se Míša potýká s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické levostranné hemiparézy, což znamená, že má postiženou zejména levou stranu těla.

Pravidelně s ním doma cvičím podle Vojtovy metody a dělám všechno pro to, aby jednou sám chodil. Nedávno jsme také dostali doporučení na speciální neurorehabilitace v Sanatoriích Klimkovice, od kterých si slibujeme, že našeho chlapečka postaví na nohy. Bohužel se však jedná o velký výdaj, který si nemůžeme dovolit, proto moc prosíme o pomoc vás. Budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě