Moničce na kroužek gymnastiky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní kroužek gymnastiky na celý rok a kostým na závody

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Moničku i celou její rodinu jsem poznala před dvěma lety, kdy jsem za nimi začala dojíždět jako poradkyně rané péče k nejmladšímu dítěti. Monička má lehkou mentální retardaci s prvky ADHD. Je pro ni tedy velmi důležité věnovat se pohybu, který ji baví. Do kroužku gymnastiky dochází dvakrát týdně, což je ve všech ohledech skvělé. V rodině jsou nicméně čtyři děti, z nichž každé má určité zdravotní obtíže. To je pro rodinu velmi náročné energeticky, logisticky i finančně. Zajistit celkovou péči o všechny děti není snadné, rodiče se však velmi hezky starají a snaží se dětem dopřát co nejvíce běžných zážitků. Momentálně jim ale schází peníze na další úhradu gymnastického kroužku pro Moničku, proto se rozhodli požádat o příspěvek. Monička je v gymnastice velice dobrá, slaví úspěchy a rodiče jsou na ni moc hrdí. Díky vašemu příspěvku na gymnastický kroužek bude mít Monička nadále pravidelný pohyb a možnost navazovat nová a udržovat stávající přátelství, což jí velmi napomáhá v procesu socializace.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své malé gymnastky Moničky

Monička je desetiletá slečna, která navštěvuje 3. třídu speciální školy. Do školy ji vždy někdo doprovází, protože máme strach pustit ji samotnou. Monička má totiž lehkou mentální retardaci, takže se klidně může stát, že se ztratí i v místech, která dobře zná. Bohužel ji trápí také epilepsie a nás děsí představa, že by ji přepadl záchvat a my nebyli poblíž. Monička je rovněž nesmírně hyperaktivní, takže je neustále v pohybu. Proto také už čtvrtým rokem navštěvuje kroužek gymnastiky, kde se může pohybově vyřádit. V tělocvičně je opravdu šťastná.

Financovat jakékoli volnočasové aktivity je ale pro nás hodně náročné. Máme totiž další tři děti, které mají různé zdravotní obtíže. Dvacetiletý Jarek má dětskou mozkovou obrnu, epilepsii a středně těžkou mentální retardaci. Třináctiletý Pavlík se potýká s lehkou mentální retardací a epilepsií a tříletou Kristýnku trápí strabismus a opoždění psychomotorického vývoje. Manžel je navíc v invalidním důchodu a já kvůli celodenní péči o nejstaršího syna nemohu pracovat. Zajistit všem dostatečnou péči a financovat různé kroužky a koníčky je tak občas nad naše finanční možnosti.

V současné době si bohužel nemůžeme dovolit dále Moničce platit gymnastický kroužek. Patron dětí a jeho dárci nám už s jeho placením jednou mohli, rozhodli jsme se proto znovu zkusit své štěstí a požádat vás o pomoc. Monička našla v gymnastice své naplnění a byla by velmi nešťastná, kdyby s ní musela skončit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě