Moničce na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Moničku i celou její rodinu jsem poznala před dvěma lety, kdy jsem do jejich rodiny začala dojíždět jako poradce rané péče za nejmladší Kristýnkou. Monička je velmi aktivní a veselé děvče, je ráda ve středu dění a je spokojená, když se může zapojit do různých aktivit. Líbí se jí, když může ukázat, co se naučila v gymnastickém kroužku, kam dochází. Zacvičí mi kousek sestavy, pustí ukázku videa ze soutěže a donese ukázat medaili či diplom. Monička má lehkou mentální retardaci, epilepsii a ADHD. Je rychlá a mnohdy dříve jedná, než se zamyslí nad důsledkem. V rodině jsou však celkem čtyři děti, z nichž každé má určité zdravotní obtíže. I když je to pro rodiče velmi náročné energeticky, logisticky i finančně, své děti milují a snaží se jim dopřát co nejvíce běžných zážitků. Některé nadstandardní aktivity jim ale z finančních důvodů dopřát nemohou. Momentálně se proto rozhodli požádat Patrona dětí o pomoc s úhradou letního tábora pro Moničku. Tábory podle mě k dětství patří. Letní prázdniny jsou navíc poměrně dlouhá doba, kdy jsou děti mimo kolektiv ve třídě. Moničce určitě prospěje být v létě chvíli i s jinými dětmi než jen se sourozenci nebo rodiči. Na táboře si vyzkouší navazovat přátelství, pozná nové hry a zažije pobyt v jiném než domácím prostředí. A domů si jistě přiveze spoustu skvělých zážitků.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodiče vypráví příběh mentálně postižené Moničky, která se těší na letní tábor

Monička je desetiletá slečna, která navštěvuje 3. třídu speciální školy. Do školy ji vždy někdo doprovází, protože máme strach pustit ji samotnou. Monička má totiž lehkou mentální retardaci, takže se klidně může stát, že se ztratí i v místech, která dobře zná. Bohužel ji trápí také epilepsie a nás děsí představa, že by ji přepadl záchvat a my nebyli poblíž. Monička je rovněž nesmírně hyperaktivní, takže je neustále v pohybu. Proto také už čtvrtým rokem navštěvuje kroužek gymnastiky, kde se může pohybově vyřádit. Loni nám s financováním tohoto kroužku pomohl Patron dětí, za což jsme moc vděční. Monička je na kroužku opravdu šťastná.

Letos bychom ji rádi poslali na letní tábor. Chtěla by totiž strávit více času se svými kamarády a poznat nová místa. O letních prázdninách navíc nikdy nikde nebyla a ráda by si to vyzkoušela. Bohužel, momentálně není v našich finančních možnostech jí tábor zaplatit.

S manželem se staráme o 4 děti a každé z nich trpí různými zdravotními obtížemi. Devatenáctiletý Jarek má dětskou mozkovou obrnu, epilepsii a středně těžkou mentální retardaci. Dvanáctiletý Pavlík se potýká s lehkou mentální retardací a epilepsií a dvouletou Kristýnku trápí strabismus a opoždění psychomotorického vývoje.

I když naše děti milujeme, péče o ně není snadná. Zejména finančně je to hodně těžké. Základní potřeby a chod domácnosti samozřejmě zajistíme, na volnočasové aktivity dětí nám už ale peníze nezbývají. Proto vás nyní prosíme o pomoc s úhradou letního tábora pro Moničku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě