Monitor vitálních funkcí pro Ládíčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

monitor vitálních funkcí; dar zajišťuje POLYMED medical CZ, a.s.

Obrázek daru
Kateřina  Svobodová
Patron příběhu

Kateřina Svobodová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ládíčkovu rodinu znám díky jeho mamince, která i přes celodenní péči o synka dokáže pomáhat i jiným rodinám díky své úžasné práci, jež spočívá ve výchově a výcviku asistenčních psů. Díky ní dnes máme doma úžasného asistenčního pejska Gína, který je skvělým parťákem a kamarádem pro moji dceru. Teď ale potřebuje pomoc ona sama. Její Ládíček trpí těžkou epilepsií, dysplazií plic, těžkou mentální i pohybovou retardací. Je na neustálé kyslíkové podpoře a monitoru vitálních funkcí. Jeho monitor je však už starý, hlučný, těžký a hlavně nefunguje tak, jak má. Rodina má proto zapůjčený jiný monitor, časem ale musí Ládíkovi pořídit jeho vlastní. Protože ale na monitor, který by malého šikulu celodenně hlídal, nemají peníze, prosí o pomoc vás. Pojďme se na něj Ládíkovi společně složit.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,142 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého těžce nemocného synka

Ládíček je můj šikovný a úžasný osmiletý chlapeček, který má rád společnost a svého asistenčního pejska. Baví ho také hry se starším bráškou a sestřičkou a užívá si návštěvy svých dvou dospělých brášků, kteří s námi sice už nebydlí, na kávu a popovídání s námi si ale čas vždycky najdou. Ládík také miluje svého tatínka, velitele hasičů, a radost dává najevo i tehdy, když jsme jenom sami dva. A že spolu ve dvou trávíme opravdu hodně času.

Ládíček je kluk s těžkou mentální retardací a nekompenzovatelnou epilepsií s generalizovanými výboji na mozku. Na svět si s sebou přinesl také poruchu levé srdeční komory a dysplazii (chronické postižení) plic. V krku má zavedenou tracheostomickou kanylu, která mu zajišťuje průchodnost dýchacích cest, a v bříšku má PEG sondu, kterou ho krmíme rovnou do žaludku. Za sebou má ale také operaci srdíčka.

Ládíček se dnes neobejde bez kyslíkové podpory a monitoru vitálních funkcí. Náš monitor je už ale starý a rozbitý, proto jsme si jeden museli vypůjčit. Časem ho však budeme muset vrátit, bohužel si ale nemůžeme dovolit pořídit Ládíčkovi nový. Bez monitoru se však neobejdeme. Ve dne v noci nás totiž upozorňuje, zda je Ládík v pořádku, dýchá apod. A protože už nemáme koho jiného požádat o pomoc a od pojišťoven nic nedostaneme, obracíme se na Patrona dětí. Za každý příspěvek budeme moc rádi.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě