Monoski pro lyžařku Ditku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

monoski (speciálně upravenou lyži) včetně příslušenství; dar zajišťuje Jiner.cz

Obrázek daru
Marek  Dušek
Patron příběhu

Marek Dušek

vedoucí zájmové činnosti

Komentář patrona

Ditku znám spoustu let. Jako pětiletá holčička přijela k nám, do Centra handicapovaných lyžařů na výukový kurz. Spolu se svým tatínkem u nás zkoušeli lyžovat a od té doby se vídáme celkem pravidelně. Z malé holčičky se stala slečna, která chce být i přes svůj handicap maximálně samostatná. To se projevuje i v lyžování. Zpočátku Ditka jezdila na monoski spolu s instruktorem nebo svým tatínkem v tandemu, od loňské sezóny ale zvládá jízdu na monoski sama. Vzhledem k tomu, že se lyžování hodlá dále věnovat a rozvíjet své schopnosti, rozhodli se jí rodiče koupit vlastní monoski. S jejich rozhodnutím se naprosto ztotožňuji, a to hned z několika důvodů. Z města, kde Ditka bydlí, je to do Krkonoš na pravidelné kurzy daleko, proto by Ditce a jejím rodičům vlastní monoski výrazně usnadnila život. V okolí svého bydliště by se totiž mohla věnovat lyžování častěji, takže by i její pokroky byly větší a v kratším čase. Mohla by se také konečně zúčastnit lyžařského výcviku se svými spolužáky, což by pro ni byl určitě velký zážitek. Pořízení monoski je ale velmi nákladné. Jako patron Ditčina příběhu bych byl proto moc rád, kdyby se potřebné finance podařilo sehnat prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 49,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ditky s dětskou mozkovou obrnou, která miluje sjíždění zasněžených svahů

Šestnáctiletá Ditka se narodila předčasně a do života si s sebou přinesla dětskou mozkovou obrnu, která postihla zejména její nohy. Dnes se pohybuje převážně na vozíku, kratší vzdálenosti, např. z domu k autu, ale dokáže urazit s pomocí francouzských holí.

Od začátku jsme se naši dcerku snažili maximálně zapojovat do běžného života. Chodila do běžné školky, později i základní školy, a po ukončení 5. třídy odešla na gymnázium. Ditka je totiž náš velký knihomol. Neustále něco čte nebo se učí a odtrhnout ji od toho není vůbec snadné. Přesto se snažíme, aby se i přes svůj handicap věnovala sportu.

Když byla ještě ve školce, rozhodli jsme se, že s ní zkusíme lyžování. Odjeli jsme na výukový kurz do Krkonoš, kde se Ditka poprvé seznámila se speciálně upravenou lyží, tzv. monoski. Dlouho jezdila společně s tatínkem nebo instruktorem, teď už ale zvládá jezdit i sama. Lyžování ji moc baví a těší se, až zase napadne sníh.

Monoski jsme si vždy půjčovali, nyní bychom ale rádi Ditce pořídili její vlastní. Díky ní by Ditka mohla lyžovat společně se svými dvěma sourozenci v okolí našeho bydliště, kde se monoski běžně nedají půjčit. Konečně by také mohla odjet se svými spolužáky na lyžařský kurz, což si přeje snad úplně nejvíc. Monoski se vším potřebným příslušenstvím však stojí 66 000 korun, což si nemůžeme dovolit. A proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě