Motomed pro hypotonického Ondráška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

motomed Reck Viva 2; dar zajišťuje Invira s.r.o.

Obrázek daru
Helena  Bultasová Šosová
Patron příběhu

Helena Bultasová Šosová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Ondrášek je báječný a veselý chlapeček s diagnózou dětské mozkové obrny, kde dominuje porucha mozečkových funkcí a mentální retardace. Už od svého narození ke mně pravidelně dochází na rehabilitace, na kterých spolu trénujeme stabilitu, nacvičujeme sebeobsluhu a posilujeme oslabené svaly. Jeho rodiče o něj výborně pečují a denně s ním cvičí. Ondrášek však potřebuje cvičit intenzivněji a zlepšit koordinaci, a to zejména v chůzi. Ideální pomůckou pro trénování chůze, ale také cyklického pohybu, který mu časem umožní jezdit na kole, je motomed. Protože se ale jedná o drahou pomůcku, obracím se společně s Ondráškovými rodiči na Patrona dětí s prosbou o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který má kvůli dětské mozkové obrně problémy s chůzí

Náš Ondrášek se narodil jako zdravý a krásný kluk. Časem jsem si sice začala všímat, že je oproti ostatním miminkům maličko pozadu, lékaři mě ale ujišťovali, že je nejspíš jen pomalejší a že každé dítě má své vlastní tempo. Nemohli se mýlit víc.

Protože měl Ondrášek stále větší potíže s ovládáním svého těla, vyžádala jsem si několik vyšetření, která u něj odhalila svalovou hypotonii. Ta se projevuje oslabeným svalstvem, proto se Ondráškovy pohyby podobají pohybům hadrové panenky. S postupem času se k hypotonii přidala diagnóza dětské mozkové obrny s postižením zejména levé strany těla a mentální retardace. Pro mě a mého manžela to byl obrovský šok.

Začala jsem s Ondráškem okamžitě cvičit a rehabilitovat, díky čemuž udělal ve třech letech své první krůčky. Jeho chůze však připomíná chůzi opilce, který se nad ránem vrací z hospody domů. Na svých nožkách je nejistý a často padá. Nedávno nám navíc paní doktorka na neurologii řekla, že má Ondrášek zkrácenou Achillovku, tudíž bychom se při cvičení měli zaměřit právě na její procvičování. Pokud tak neučiníme, hrozí, že Ondru jeho nohy za chvíli neunesou.

Nejlepší pomůckou na procvičování Achillovky a nohou obecně je motomed, což je pohybový přístroj poháněný motorem, který slouží jak k aktivnímu, tak i pasivnímu tréninku dolních končetin. Pořízení motomedu je však v tuto chvíli nad naše finanční možnosti. Rehabilitace a rozličné rehabilitační pomůcky jsou nesmírně drahé, a i když manžel pracuje, je pro nás náročné to všechno zafinancovat. Kromě Ondráška navíc vychováváme ještě patnáctiměsíční dcerku Adélku. Proto vám budeme moc vděční za příspěvek na motomed, který pro Ondráška představuje klíčovou rehabilitační pomůcku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě