Motomed pro ochrnutého Kubu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

motomed Viva 2; dar zajišťuje Invira s.r.o.

Obrázek daru
Hana  Fantová
Patron příběhu

Hana Fantová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Jsem fyzioterapeutka a s Kubou jsem pět měsíců pracovala v rehabilitačním ústavu v Kladrubech na co největším možném zlepšení jeho stavu. Kuba zůstal po úrazu kvadruplegikem (je ochrnutý od ramen dolů) upoutaným na invalidní vozík. Postupem času se naučil sám ovládat mechanický vozík, což alespoň částečně napomáhá jeho soběstačnosti. Bohužel ho ale ve spoustě denních činností limitují výrazné spasmy, které lze zmírnit pravidelným cvičením. Motomed, pomocí kterého by mohl Kuba cvičit horní i dolní končetiny, by mu od spasmů mohl částečně pomoci a usnadnil by mu tak běžné denní činnosti. Protože je však pořízení motomedu mimo finanční možnosti rodičů, obracíme se společně se žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kuby, který je po těžké nehodě ochrnutý od ramen dolů

Téměř sedmnáctiletý Kuba se poslední prázdninový víkend roku 2018 vydal spolu se svou sestrou na diskotéku do vedlejší města. Chtěl se ve společnosti svých přátel rozloučit s létem a přivítat nový školní rok. Na cestu zpátky se vydal dříve než ostatní, domů ale bohužel nedojel. Spletl si totiž vlak, a když si uvědomil, že sedí v nesprávném, snažil se na nejbližší stanici rychle přestoupit. Vlak ho však zachytil a vláčel několik metrů po kolejích. Strojvedoucí ho neviděl. Kuba zůstal ležet s těžkými zraněními na kolejích až do doby, než jel kolem první ranní vlak.

Utrpěl vážná zranění páteře, mozku a vnitřních orgánů a lékaři mu nedávali téměř žádnou šanci. Říkali, že pokud přece jenom přežije, bude trvale upoután na lůžko. Po několika týdnech se ale Kuba probral z kómatu a k naší radosti nás poznal. Po mnoha měsících léčení nás dnes vnímá, komunikuje a slouží mu i paměť. Dokáže zlehka ovládat své ruce, s nohama je to ale horší. Jeho poraněnou míchu nikdo opravit nedokáže, a tak je upoutaný na invalidní vozík.

Nejvíce ho nyní trápí svalová ztuhlost, tzv. spasmy, na horních i dolních končetinách. Přepadají ho také časté křeče. Obojímu se dá předejít díky cvičení na motomedu, což je pohybový přístroj poháněný motorem, který v podstatě cvičí za Kubu, protože on sám ho nerozpohybuje. Pořízení motomedu je bohužel poměrně nákladnou záležitostí, kterou si teď nemůžeme dovolit. Proto moc prosíme o pomoc vás. Chceme Kubovi dopřát tu nejlepší domácí péči, rehabilitační pomůcky jsou ale pro běžné smrtelníky nesmírně drahé.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě