Mrňousek Kubík potřebuje dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoje dioptrické brýle - jedny na blízko, druhé na dálku

Obrázek daru
Olha  Konoplyanyk
Patron příběhu

Olha Konoplyanyk

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Kubíkovou maminkou se znám už od střední školy. Celou tu dobu se přátelíme, pravidelně se potkáváme a navštěvujeme. Živě si tak vzpomínám na moment, kdy mi přišla říct, že byl Kubíkovi diagnostikován šedý zákal a že hrozí, že přijde o zrak. To se naštěstí nestalo, bez brýlí se ale neobejde. Když je nemá na očích, je nervózní a pláče, protože téměř nevidí. Jeho rodiče nyní mají předpis na dvoje nové brýle, bohužel si je ale finančně nemohou dovolit. Proto se s mojí pomocí rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Kubíka, kterého trápí šedý zákal

Náš Kubík se narodil v prosinci roku 2017 jako zdravý a veselý kluk. Když jsme si ho s manželkou odvezli domů, náš starší syn Honzík (4 roky) z něj byl absolutně nadšený a odmítal odejít od jeho postýlky. Dnes je z nich nerozlučná dvojka, z čehož máme velkou radost.

Zpočátku jsme měli strach, aby neměl Kubík problémy se zrakem. Manželka je totiž nevidomá a starší Honzík má také problémy se zrakem. Protože ale lékaři žádné potíže nezjistili, hodili jsme všechny obavy za hlavu. Pak se ale v Kubíkových očích objevil šedý zákal. Bylo potřeba začít rychle jednat, protože hrozilo, že Kubík zcela přijde o zrak.

Dnes náš mrňousek potřebuje brýle s 23 dioptriemi. Dvakrát denně mu také střídavě lepíme jedno a druhé oko, aby trénoval každé zvlášť. Bez brýlí na dálku a na blízko se už neobejde. Protože však Kubík roste, je potřeba brýle neustále měnit. Jeho stávající jsou pro něj už malé a tlačí ho na hlavě a za ušima. Máme předpis na nové, bohužel si je ale nemůžeme finančně dovolit. Já sice pracuji a manželka pobírá rodičovský příspěvek, častá výměna brýlí však výrazně zatěžuje náš rodinný rozpočet. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Naše rodina je hodně aktivní. Rádi bereme kluky na pískoviště a prolézačky, společně vydrží hodiny skákat na trampolíně. Kubík také rád venčí našeho asistenčního pejska, kterého potřebuje jeho nevidomá maminka. Když jsme zrovna doma, rádi si malujeme nebo něco vyrábíme a kluci si neustále prozpěvují. Byli bychom s jeho maminkou moc rádi, kdyby měl při všech těchto aktivitách na očích ty správně brýle, které všechny jeho zážitky ještě umocní. Budeme vám moc vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě