Mrňouskovi Markétce na ozdravný pobyt na horách

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravný tábor v CHKO Jeseníky

Obrázek daru
PhDr. Marie  Petrželová
Patron příběhu

PhDr. Marie Petrželová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Markétku a její rodinu jsem potkala v rámci Centra integrace dětí a mládeže. Maminka by si moc přála, aby mohla Markétka letos poprvé odjet na ozdravný pobyt do Jeseníků. Má totiž diagnostikovanou tzv. civilizační chorobu, která se projevuje tím, že je často nemocná. Bohužel není v rodině jediným dítětem, které má tyto obtíže. Její starší sestřička Míša, která rovněž často stoná, se loni tohoto ozdravného pobytu zúčastnila a domů se vrátila jako úplně jiná holčička, zdravá a veselá. Nemoci se jí ještě dlouho poté vyhýbaly. Rodiče, kteří však již loni potřebovali s úhradou tábora pomoci, si nemohou takový výdaj dovolit. Tatínek sice pracuje, má i různé přivýdělky, jeho příjem ale na všechno nestačí. Maminka je na rodičovské dovolené s nejmladším synem a snaží se vypořádat se se svými dluhy. Rodina je podporována i dávkami hmotné nouze. Na tábor tak peníze nemají a potřebují naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Markétky, která je často nemocná

Čtyřletá Markétka bydlí se svými rodiči, třemi staršími sestřičkami a mladším bráškou v podnájmu. Tatínek pracuje, protože je ale jeho příjem malý a nestačil by na úhradu všeho nezbytného, chodí si ještě přivydělávat na brigády. Maminka je momentálně v úpadkovém řízení, všechny své dluhy ale poctivě splácí. Rodinný příjem doplňují také dávky hmotné nouze.

Markétka je malý smíšek, kterého však trápí řada zdravotních obtíží. Jejich kombinaci lékaři nazvali chronickou civilizační chorobou. Markétka je tak často a dlouho nemocná, chytí se jí každý bacil, který letí kolem. V loňském roce ale její starší sestřička, která trpí stejnými zdravotními problémy, odjela na ozdravný pobytový tábor, který měl na její zdravotní stav přímo blahodárný účinek. Stonala méně, takže mohla trávit více času venku se sestřičkami a méně v posteli.

Rodiče by proto stejný tábor rádi dopřáli i Markétce. Slibují si od toho, že se jí výrazně uleví a nemoci jí dají chvíli pokoj. Protože se však v rodinném rozpočtu peníze na ozdravný pobyt nenajdou a jinou možnost, jak peníze sehnat, už rodina nemá, obrátili se na Patrona dětí. Pojďme jim společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě