Muzikantce Stázince na elektrický invalidní vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

skládací elektrický invalidní vozík; dar zajišťuje FLEXiThrone s.r.o.

Obrázek daru
Jana  Adolfová
Patron příběhu

Jana Adolfová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Stázčinu maminku jsem potkala už před lety a jsem moc ráda, že se z nás staly kamarádky. Když mě proto požádala, abych figurovala jako patronka příběhu její dcery, s nadšením jsem souhlasila. Stázka mi kdysi slíbila, že mě naučí hrát na flétnu a já si v tu chvíli říkala, jak může dívka po dětské mozkové obrně, s pokroucenými prsty hrát na flétnu. A pak jsem ji viděla hrát a uvědomila si, jak velká je to bojovnice. Stázinka teď potřebuje odlehčený elektrický vozík, který by dokázala sama ovládat. Jeden si už vyzkoušela a byla z něj nadšená. Poprvé se totiž pohybovala úplně sama! Protože se však jedná o pomůcku, jejíž cena se pohybuje v řádu několika desítek tisíc korun, potřebuje rodina s jejím financováním pomoci. Proto se maminka rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Věřím, že společně se nám potřebnou částku podaří vybrat.

Společně jsme vybrali
celou částku 55,305 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Stázinky, která je kvůli dětské mozkové obrně a hydrocefalu na invalidním vozíku

Usměvavá Stázinka (9 let) miluje hudbu, cizí jazyky a smích. Má absolutní sluch a vynikající paměť, od tří let hraje na piano a skládá vlastní písničky. Začala také hrát na zobcovou a altovou flétnu, což se učí pomocí videí na YouTube. Určitě má před sebou skvělou budoucnost spojenou s muzikantstvím. Každý její den však není vyplněný jen hudbou, ale také návštěvami lékařů, cvičením a rehabilitováním. Hodně času tráví rovněž cestováním na ergoterapie, fyzioterapie a hiporehabilitace. I přesto je to ale usměvavá a nesmírně šikovná holčička, na kterou jsem moc pyšná.

Stázinka přišla na svět s dětskou mozkovou obrnou a hydrocefalem, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku, jež tlačí na mozek a způsobuje jeho poškození. Díky shuntu, který jí byl voperován, je mozkomíšní mok odváděn do bříška, předtím ale stihl poškodit zejména zrakové a pohybové centrum ve Stázčině mozku. Stázinka tak dnes nosí brýle a je upoutána na invalidní vozík. Čas od času také stráví pár dní v nemocnici kvůli epileptickým záchvatům, naposledy si tam však poležela po operaci kyčle.

Lékaři kdysi Stázce nedávali téměř žádnou naději na to, že se někdy posadí nebo udělá pár krůčků. Díky naší úžasné fyzioterapeutce, která si vzala moji holčičku pod svá křídla, mohu ale s radostí říct, že se tyto prognózy nepotvrdily. Stázinka je dnes schopná se sama posadit a hrát si v tureckém sedu. Dokáže se zvednout na všechny čtyři a do vysokého kleku. Za každým jejím úspěchem je však velká dřina, která pro ni nikdy neskončí.

Stázinka se pohybuje na mechanickém invalidním vozíku, který však kvůli spastické levé ruce nedokáže sama ovládat. Na trhu se ale objevil skládací elektrický vozík, ze kterého je nadšená. Měla totiž možnost si ho vyzkoušet a přála bych vám vidět, jak šťastná byla v momentě, kdy zjistila, že se může úplně sama pohybovat po bytě. V tomto vozíku by se mohla přemisťovat i po škole a získala tak samostatnost, kterou se stávajícím těžkým mechanickým vozíkem nemá.

Pořízení odlehčeného elektrického vozíku ale vyjde na 70 305 korun, což si bohužel nemůžeme dovolit. Jeden nadační fond nám ale přispěje 15 000 korun, o zbytek prosíme vás. Pojišťovny nám nepomohou. Dárci Patrona dětí nám už jednou pomohli s úhradou Stázčiných rehabilitací, čehož si moc vážíme. Proto jsme se rozhodli zkusit své štěstí a požádat o pomoc znovu.

P. S. Jméno v příběhu není skutečné, náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě