Janek dochází na ergoterapie na doporučení neuroložky pro potíže s hrubou motorikou, vtáčením nožiček, dyspraxií - padá, nezvládá hřiště kvůli tomu, že bývá hypersenzitivní. Ergoterapie v míře, jakou Janek potřebuje, zdravotní pojišťovny nehradí. Váš dar pomůže Jankovi se co nejrychleji posunout dále ve vývoji a dohnat tak své vrstevníky.
Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 20000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!
Janek má potíže se socializací, koordinací pohybů a se svou přecitlivělostí, ergoterapie mu v tomto může velmi pomoci
Jsme úplná rodina, v současné době jsem na rodičovské dovolené. Manžel pracuje u policie. Žijeme v domečku, který jsme před narozením Janka společně rekonstruovali. Od zjištění problémů ohledně pomalejšího vývoje a zjištění hypersenzitivity nám byla doporučena návštěva odborného zařízení ergoterapie. Z důvodu doporučených návštěv a cvičení min. po dobu 1 roku se jedná o vyšší finanční zátěž pro naši rodinu. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli požádat o finanční příspěvek.
Janek je přecitlivělý a často plačtivý. Reaguje vznětlivě na podněty, jako velký počet osob, jiné prostředí, různé změny. Často se bez většího důvodu škrábe. Dříve bouchal hlavou do různých předmětů, to však postupně není tak časté. Jinak je živý, rád si kope s míčem, miluje auta a hasiče. Rehabilitace mu pomůžou s koordinací pohybů, s dobrým psychickým vývojem (minimalizace panických záchvatů) a se socializací, se kterou má problém (neschopnost navázat jakoukoliv komunikaci). Budeme srdečně vděční za vaši pomoc.
