Na invalidní vozík pro Klárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický invalidní vozík (eThrone 12), který bude speciálně upraven pro ležící dítě

Obrázek daru
Iva Piskalová
Patron příběhu

Iva Piskalová

redaktorka ČT

Komentář patrona

S rodinou jsem se seznámila loni v říjnu, a to krátce poté, kdy získala prestižní ocenění Křišťálový kamínek. V rodinném domě žijí v naprosté čistotě 4 velmi těžce postižení mladí lidé, o které se vzorně stará paní Marcela s partnerem a dvěma lehce mentálně postiženými vlastními dětmi. Viděla jsme, že se paní Marcela snaží, aby děti navzdory těžkému postižení mohly prožít podobné situace, jako jejich zdraví vrstevníci. Děti vozí na výlety i do vzdálených míst, chodí s nimi na společenské akce. Snaží se pro ně zajistit vše, co ke kvalitnějšímu životu potřebuji. Z vlastních peněz ale nejsou schopni některé věci, jako například elektrický vozík, v žádném případě pořídit. Za dobu své práce v televizi jsem se setkala s mnoha rodinami, ale tato je opravdu naprosto výjimečná. V domácnosti je láska k dětem doslova cítit.

Společně jsme vybrali
celou částku 38,020 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Klárce, která je plně závislá na péči svých opatrovníků

Klárka se narodila v srpnu roku 2002. Trpí DMO (kvadruspastickou formou), hlubokou mentální retardací, hypertenzí, epilepsií a je zcela slepá. Když lékaři rodičům sdělili diagnózu, zřekli se jí. Klárka tak skončila v dětském domově, odkud si ji naštěstí odnesla její nová rodina.

Doma na ni čekali také noví sourozenci. V současné době se maminka a tatínek starají o dvě vlastní děti, Alenku (34 let) a Tomáše (35 let), kteří mají lehké mentální postižení. V péči mají také těžce postiženou Simonku (19 let), Hanku (19 let) a Tibora (18 let), který navíc trpí autismem. Benjamínkem rodiny je Klárka.

Maminka s tatínkem vlastními silami postavili dům, kde mají všechno to, co k životu potřebuji. O děti a své svěřence se úžasně starají. Navzdory všem obtížím a hendikepům jezdí rodina pravidelně na výlety a o nové zážitky tak nemají nouzi.

Klárce bude za nedlouho patnáct, ale váží pouhých 18 kg. Ráda se chová a mazlí, je to takové sluníčko. Její postavička je bohužel hodně zkroucená a na trhu není moc elektrických vozíkům a kočárků, ve kterých by jí bylo příjemně. Jeden vozík přeci jen existuje, bude ho ovšem potřeba ještě upravit speciálně pro potřeby Klárky. Rodina si bohužel nový vozík nemůže dovolit. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě