Na Lucčin mentální rozvoj

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Soňa  Kolářová, DiS.
Patron příběhu

Soňa Kolářová, DiS.

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Lucinka je desetiletá usměvavá slečna. Narodila se společně se svým bratrem dvojčetem ve 29. týdnu těhotenství. I přes diagnózu dětské mozkové obrny a hydrocefalu se naučila chodit bez opory, má však potíže s verbálním vyjadřováním. Skvěle ale napodobuje hlasy a zvuky zvířat. Ráda se mazlí a krásně se usmívá, v přítomnosti svých dvou bratrů ožívá a snaží se být jejich parťačkou. Maminka o ni celodenně pečuje a věnuje jí i bratrům, kteří jsou v porovnání s Lucinkou velice živí, maximální možnou péči. Lucinka ke svému dalšímu vývoji potřebuje iPad k procvičování mentálních a motorických dovedností, mamince ale omezený rodinný rozpočet nákup iPadu neumožňuje. Proto se s mojí podporou obrací s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,689 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Lucky, která se pere s kombinovaným postižením

Jsem rozvedenou maminkou tří dětí – desetiletých dvojčat Lucinky a Ondráška a šestiletého Danečka – a ráda bych vám na tomto místě vyprávěla příběh své dcerky Lucinky.

Lucka a Ondrášek se narodili už ve 29. týdnu a potýkali se s krvácením do mozku. Zatímco Ondrášek se z toho dostal, Lucinka se s následky poporodních komplikací bude potýkat po celý život. Moje holčička má diagnostikovaný hydrocefalus, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku v mozku, čímž způsobuje jeho postižení. Dále ji trápí dětská mozková obrna, epilepsie a středně těžká mentální retardace.

Zpočátku byl její stav hodně špatný, Lucka se ale rozhodla zabojovat a nenechat nás tady. Lékaři to označili za zázrak. Protože měla vlivem DMO velké problémy s pohybem, začala jsem s ní cvičit podle Vojtovy metody a navzdory nepříznivým prognózám se mi ji podařilo rozhýbat. Díky mojí péči, ale i péči mnoha odborníků už dnes dokonce chodí! Sice špatně, ale díky bohu za to.

V současné době se soustředím na její mentální rozvoj, k čemuž používám různé kompenzační pomůcky. Jednou z nejlepších pomůcek je iPad, který jí díky speciálním programům pomáhá rozvíjet se v oblasti chápání (např. spojováním a přiřazováním obrázků) a zároveň jí umožňuje trénovat jemnou motoriku. Díky práci s iPadem se výrazně zlepšuje její koordinace oko-ruka, což je naprosto skvělé.

Lucinka ale nemá vlastní iPad, může s ním tedy pracovat jen tehdy, když jí ho někdo půjčí. Já bych si ale moc přála, abychom se jejímu mentálnímu rozvoji mohly společně věnovat každý den, proto bych jí ho chtěla pořídit domů. Protože si ale takový výdaj v tuto chvíli nemůžu dovolit, prosím o pomoc Patrona dětí. Za váš příspěvek vám předem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě