Na motomed pro Mirku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

motomed pro ruce i nohy

Obrázek daru
Bc. Markéta  Březinová
Patron příběhu

Bc. Markéta Březinová

terénní sociální pracovnice, Centrum pro dítě a rodinu Valika, z.s.

Komentář patrona

S rodinou jsem začala spolupracovat v červnu 2017. Mirka byla ještě v té době v léčebně v Košumberku, kde se zotavovala po náročných operacích a intenzivně rehabilitovala. Rodina se připravovala na její příchod domů, kde se na ní těšili nejen rodiče, ale i mladší bráška Tomášek. V listopadu 2016 se Mirka nakazila meningokokovou sepsí. Do té doby byla zdravé děvče. Kvůli této zákeřné nemoci málem přišla o život, ale bojovala a je tady. Nemoc si však vyžádala krutou daň. Mirka přišla o obě nohy, má je amputované ve stehnech, a přišla o čtyři prsty na pravé ruce. Na nožičkách má protézy. Rodiče s ní pravidelně dochází jednou týdně na rehabilitaci, několikrát denně cvičí i doma. V současné době se pro Mirku vyřizují nové protézy, protože povyrostla. Potřebuje také efektivněji cvičit, protože pravidelným posilováním bude silnější a sebevědomější. Ideálním pomocníkem pro ni bude motomed, na jehož koupi nemá rodina dostatek finančních prostředků.

Společně jsme vybrali
celou částku 45,871 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Mirce, která po amputaci obou nožiček potřebuje zase získat sílu

V listopadu 2016 se naše sedmiletá dcerka Mirka nakazila meningokokovou sepsí a přišla o obě nožičky a čtyři prsty pravé ruky. V nemocnici ležela 3 měsíce a další 4 strávila v léčebně v Košumberku.

V nemocnici jsem byla se svojí holčičkou po celou dobu, v léčebně pak 3 měsíce. Mirka poctivě rehabilitovala a já jsem se učila, jak s ní cvičit doma. Poslední měsíc zvládla být v léčebně sama a my jsme se chystali na její příchod domů. Přestěhovali jsme se, protože jsme chtěli, aby se Mirka vrátila do lepšího, hezčího domova.

Mirka v září nastoupila do přípravné třídy, kde má moc hodnou paní učitelku a spolužáky, kteří jí pomáhají. Její třída je v druhém patře ZŠ a nemají zde bezbariérový přístup. Mirka tak musí každý den zvládnout schody nahoru a dolů, s čímž jí pomáhám já nebo její tatínek. Mirka má na nožičkách protézy a s pomocí chodítka nebo druhých lidí se na nich dokáže pohybovat. Má také vlastní vozík.

Mirka je veselá slečna, která se snaží svůj hendikep zvládnout, ale je jí smutno z toho, že nemůže běhat jako ostatní děti, že nemá nožičky jako oni. Svoje rodiče ale zlobí stejně jako ostatní děti a se svým bráškou vymýšlí všelijaké lotroviny. Mají se moc rádi. Také ráda sleduje pohádky v televizi, hraje hry na PC a umí moc hezky zpívat.

S Mirkou jezdíme jednou za čtvrt roku na kontroly k lékařům, každý týden pak na rehabilitaci do nemocnice v Sokolově. Doma s Mirkou cvičíme každý den, i když se jí někdy nechce. Díky paní Březinové, která je naší patronkou, a ochotě paní ředitelky ZŠ může Mirka jednou týdně chodit plavat do školního bazénu.

Mirka by se teď potřebovala více osamostatnit a nebýt tolik závislá na pomoci druhých. Pomohlo by jí, kdyby mohla více a efektivněji cvičit i doma. Pro tyto účely by nejlépe posloužil motomed, což je kolo, na kterém si Mirka může posilovat celé tělo. Mirka by tak mohla cvičit častěji a získat více síly, sebevědomí a jistoty, že zvládne spoustu věcí sama.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě