Na notebook pro Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook

Obrázek daru
Mgr. Pavla  Nekardová
Patron příběhu

Mgr. Pavla Nekardová

sociální pracovnice - Oblastní charita Uherské Hradiště

Komentář patrona

S rodinou Petříka začala naše služba spolupracovat před rokem, kdy se ocitli v tíživé situaci. Maminka vážně onemocněla, byl jí diagnostikován nádor na mozku, a rodina se musela vystěhovat z pronajatého domu. Během roku se nám podařilo umístit rodinu do městského bytu, ve kterém se může i maminka, která je na invalidním vozíku, volně pohybovat. Jelikož maminka nechtěla, aby byly změny pro syna příliš náročné, nechala Petříka docházet do původní ZŠ, kde má své kamarády. A s touto skutečností se pojí naše žádost. Díky velkému množství úkolů, které Petřík zpracovává do školy, a také proto, aby mohl být v kontaktu se svými kamarády z rodné vesnice, by potřeboval vlastní notebook. Petřík je velmi skromný chlapec, který je vděčný za jakoukoliv pomoc. Také se krásně stará o maminku, čehož si u něj velmi cením.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,756 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Péťovi a jeho mamince, která je upoutaná na invalidní vozík

Ráda bych poprosila o pomoc pro svého čtrnáctiletého syna Petříka. Je to velmi šikovný a zodpovědný chlapec. Moc mi pomáhá s domácností a krásně se stará i o mě. Osud toho na něj ale navalil příliš mnoho.

Před rokem se naše rodina vlivem nepříznivých okolností ocitla v tíživé životní situaci. Byl mi totiž diagnostikován nádor na mozku. V současnosti mám za sebou dvě operace a jsem upoutána na invalidní vozík. Další ranou pro nás bylo to, když jsme se museli odstěhovat z pronajatého domu, v němž Petřík vyrůstal. Kvůli nastalé situaci dokonce hrozilo, že bude potřeba Petříka umístit do náhradní rodinné péče. K tomu nakonec naštěstí nedošlo.

Když jsme se přestěhovali, nechtěli jsme měnit školu, kde má Petřík své kamarády. Nechali jsme ho proto ve stejné škole. Máme totiž za to, že změn bylo v Petříkově životě už dost. Vždyť jen moje nemoc nám obrátila životy úplně naruby a Péťa to těžce nesl. Máme tak sice zvýšené náklady na dopravu, ale jsem ráda, že se Petřík může denně vídat se svými spolužáky, které zná a má rád.

Teď navštěvuje osmou třídu a nároky kladené na domácí přípravu se zvyšují. Spoustu úkolů studenti vypracovávají na počítači, který ale doma nemáme. Není v mých možnostech mu počítat koupit, protože veškeré mé příjmy tvoří příspěvek na péči. Partner mi celodenně pomáhá s péčí o mou osobu.

Proto bych ráda poprosila o pomoc při pořizování notebooku pro Péťu. Často si musí nějaký vypůjčit od kamarádů, ale ne vždy je to možné. Navíc mu to není příjemné a mezi ostatními dětmi se potom cítí „jiný“. Také ho trápí vědomí, že některé domácí úkoly nedokáže bez počítače kvalitně zpracovat. Děkujeme všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě