Na nový domov pro Ivetku a její sourozence

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci pronajímaného bytu

Obrázek daru
Eva Pavlová
Patron příběhu

Eva Pavlová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Matka se čtyřmi dcerami ve věku 16, 7, 4 a 20měsíců bydlí druhým rokem v azylovém domě. Její další dvě děti, chlapci 13 a 9 let, byli svěřeni do péče babičky ze strany matky poté, co byl druh matky pravomocně odsouzen k 5 letům odnětí svobody za jejich týrání. Matka se v rámci svých možností o dcery stará, není však schopna našetřit na kauci a změnit tak poměry bydlení rodiny. Pokud by získala podporu dárců na zaplacení kauce, mohla by opustit azylový dům a dát svým dětem vhodnější domov a také vyhnout se případnému umístění dětí do ústavní nebo pěstounské péče.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Ivetka a její sourozenci touží po vlastním domově

Naše rodina je velká a rozvětvená. Kromě Ivetky mám ještě dalších 5 dětí. Žijeme posledních několik let v azylových domech. Ivetka je šikovná holčička, navštěvuje mateřskou školku, která je určena pro děti se zdravotním postižením nebo sociálním znevýhodněním. Ivetka se mi snaží pomáhat s mými mladšími dětmi, je zvídává, ráda se učí nové věci, sportuje a maluje. Ivetka by měla v příštím roce nastoupit do první třídy. Hodně se těší, ale bojí se, že nebude místo, kde si psát úkoly. Její mladší sestřičky jsou hodně živé, často se stává, že jí berou obrázky a knížky, s kterými zrovna Ivetka pracuje. Bojí se, že pokud v azylovém domě zůstaneme, nebude mít prostor a klid na učení a nebude si moci přivést na návštěvu žádnou novou kamarádku ze třídy. Nechci, aby se trápila. Naší rodině by pomohlo najít si konečně stabilní domov, kde bychom žili v klidu a bezpečí. V bytě 1+1, ve kterém teď bydlíme, nemá ona ani sourozenci prostor, aby se mohli věnovat svým koníčkům.

Je pro nás těžké najít vhodné bydlení. Nedosáhneme na požadované kauce, které jdou do tisíců. Moc bychom si přáli najít si menší byt, kde by každé dítě mělo aspoň trošku své místo. Děti potřebují někde zapustit kořeny, zvyknout si a vytvořit si vztahy s kamarády ze sousedství. To teď nejde, protože se často stěhujeme. Obracíme se proto na Patrona dětí s velkou prosbou o příspěvek na kauci na pronájem bytu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě