Na obědy a školné ve školce pro Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné v MŠ na 5 měsíců

Obrázek daru
Bc. Štěpánka Piwodová
Patron příběhu

Bc. Štěpánka Piwodová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminka své děti vychovává velmi dobře. Dává jim zázemí, morální hodnoty a vštěpuje jim dobré lidské vlastnosti. Každé malé dítě by mělo mít možnost navštěvovat školku, aby se dostalo do kontaktu s ostatními dětmi. Matyášek má ve školce kamarády a kamarádky, moc se mu tam líbí. Mamince ale skončil rodičovský příspěvek a díky insolvencím a dalším okolnostem je pro ni tato situace finančně neúnosná. Já jako patronka bych si přála stále vidět Matyáškova rozzářená očka, když mi vypráví o svých zažitích ze školky. Nejvíce mě ale dojímá jeho neuvěřitelná radost a nadšení z maličkostí. Je to úžasné dítě. Pevně věřím, že společně dokážeme vykouzlit úsměv na jeho tváři.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,540 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Matyáškovi a jeho mamince v boji s nepřízní osudu

Donedávna jsme byli normální rodina. Já, můj manžel a náš syn Dominik. Manželství ale nevydrželo. Navíc skončilo v době kdy, jsem byla podruhé těhotná a čekala jsem Matyáška. Manžel mě opustil kvůli mojí matce, se kterou měl během našeho manželství poměr. Poměr se vyvinul ve vztah, vzali se a žijí spolu.

Celou situaci jsem nakonec nějak zvládla, moje zbývající rodina a přátelé mi byli velkou oporou. S Dominikem jsme se přestěhovali do menšího bytu a těšili se na narození děťátka. Matyášek poprvé vykoukl na svět v jeden mrazivý lednový den. Když se narodil, byla jsem opravdu šťastná. Bohužel se na mě valilo neštěstí v podobě manželových exekucí.

Před porodem jsem pracovala a neměla jsem problém úsporně hospodařit z penězi. S exekucemi se ale vše změnilo. Na radu exekutorů i právníků jsem se nakonec dostala do insolvence. Bylo to jediné řešení, jinak by nám vzali i to málo, co zbylo. Teď, po skončení rodičovské dovolené, mám práci na plný úvazek. Bohužel to však nestačí na pokrytí všech nutných výdajů. Matyášek už vyrostl a chodí do školky. Bohužel si ale nemůžu dovolit zaplatit mu školné ve školce a obědy. Proto bych ráda poprosila o pomoc.

Matyášek je moc hodný, usměvavý a společenský. Rád jezdí na kole a moc ho baví kreslení. Je velkým fanouškem autíček a pohádek. Na Vánoce dostal morčátko, protože má rád zvířátka, a vzorně se o něj stará. Má naši Dobinku moc rád. Pravidelně jí krmí, mazlí se s ní a pomáhá mi s úklidem klece. Hodně mi pomáhá třeba i s uklízením a prý ho baví utírat nádobí. Rád také tráví čas se svým dědou, mým tatínkem, který nám v nejtěžších chvílích hrozně moc pomohl.

Nedávno měli v Matyáškově školce karneval, a tak jsme spolu doma vyráběli masku. Šel za piráta. Bohužel teď bývá často nemocný, trpí i na atopický ekzém a impetigo (povrchové onemocnění kůže, projevuje se bolestivými puchýři, které se rozšiřují). Ale už víme, co nám na to zabírá tak to vždycky zvládneme. Je to prostě takový můj malý budulínek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě