Na obědy a taneční kroužek proLeontýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Školní obědy a kroužek orientálního tance

Obrázek daru
Veronika Drozdová, DiS.
Patron příběhu

Veronika Drozdová, DiS.

Sociální pracovnice Intervenčního centra Karlovarského kraje (Pomoc v nouzi o.p.s.)

Komentář patrona

Rodinu znám od chvíle, kdy jsme jako Intervenční centrum Karlovarského kraje s matkou dětí řešili domácí násilí v rodině ze strany otce. Otec dětí je závislý na alkoholu. Opilý často rodinu psychicky týral, všechny neustále slovně ponižoval a urážel, děti zcela nepřiměřeně fyzicky trestal. Navíc zdevastoval byt, kde nyní děti s matkou bez otce žijí. Rodina je na tom finančně velmi špatně, matka je schopná zajistit pro sebe a svoje děti pouze to nejnutnější (bydlení, jídlo, ošacení).

Společně jsme vybrali
celou částku 4,576 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc mamince Leontýnky v těžké finanční situaci

Leontýnce je 7 let. Je velmi šikovná a chytrá. Ráda jezdí na kole, bruslích nebo na lodi. S každým se hned kamarádí a miluje zvířátka. Je to takové maminky malé mazlivé sluníčko. Má dva sourozence, Milušku a Tadeáše. Společně žijí se svou maminkou, která je na ně sama a je v tíživé finanční situaci. Ráda by svým dětem dopřála alespoň obědy ve školní jídelně. Bohužel si je ale nemůže dovolit. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona a zažádala o dar pro všechny tři své děti, Leontýnku, Milušku i Tadeáše. Jejich životní příběh není příliš šťastný. Maminka dětí ho stručně přibližuje níže.

Po několika letech s manželem alkoholikem, u něhož bylo na denním pořádku slovní a fyzické napadání, jsem se rozhodla v situaci, která již pro nás nebyla únosná, zavolat policii ČR. Ti manžela vykázali z bytu.

Následně se mi ozvali „andělé“ z intervenčního centra. Pomohli mi otevřít oči. Díky nim jsem si uvědomila, že už to s manželem pravděpodobně nikdy nebude lepší.

Naše poslední hádka vznikla kvůli tomu, že mi manžel opětovně ukradl poslední peníze na jídlo. Nebýt našich andělů, vůbec nevím, co bych dělala. Přivezli nám dokonce potraviny a drogerii. Díky nim a paní Březinové z Centra pro dítě a rodinu Valika jsem se s manželem rozvedla.

Všichni tak nyní můžeme žít v klidu, bez neustálého strachu z jeho ataků a neustálého slovního napadání. Dokonce už můžeme sedět na gauči, aniž by na něj někdo kálel, děti si mohou v klidu pustit v televizi pohádku bez smršti sprostých výrazů. Kdo to nezažil, asi jen těžko pochopí. Bohužel vše má své pro a proti. Sice nám po letech doma zavládl klid a pohoda, po finanční stránce to ale pro nás není vůbec lehké.

Díky tomu, že žiju se svými 3 dětmi sama, nemůžu si dovolit dopřát jim to, co potřebují a po čem touží. Ráda bych, aby mohly chodit se svými spolužáky na oběd do školní jídelny. A holky, Leontýnka i Miluška, by moc rády chodily na kroužek orientálních tanců.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě