Na plenky a kojeneckou výživu pro malého Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské pleny, vlhké ubrousky a mléčnou kojeneckou výživu; poskytne Internet Mall, a.s.

Obrázek daru
Bc. Zuzana  Lešková
Patron příběhu

Bc. Zuzana Lešková

terapeutka

Komentář patrona

Maminka půlročního Matěje a tříleté dcerky využila službu krizové pomoci po smrtelném úrazu svého přítele a otce dětí na přelomu loňského února a března. Potřebovala především psychickou podporu, pomoc při vypořádání se s úmrtím nejbližšího člověka a zároveň bylo nutné jí pomoci s řešením nelehké sociální situace, bydlením i péčí o děti. Z chalupy, kde se zemřelým partnerem bydlela, se totiž musela vystěhovat a ocitla se v azylovém domě. Situaci zkomplikoval fakt, že smrt jejího partnera byla v šetření Policie ČR, protože nebylo zcela jasné, zda byly dodrženy pracovní podmínky a zda zaměstnavatel nezanedbal své povinnosti. Šetření policie bylo uzavřeno a pochybení ze strany zaměstnavatele nebylo prokázáno, tudíž rodině nevznikl žádný nárok na odškodnění. Rodina trpí nedostatkem finančních prostředků a situaci ještě ztěžuje nutnost prokázat, že otcem narozeného dítěte je zemřelý partner, protože jinak nemá syn nárok na sirotčí důchod. Je tedy potřeba zažádat o testy DNA, jejichž cena se pohybuje kolem 15 000 korun.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,183 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Matějovi na plenky a kojeneckou výživu

Příběh Matěje, jeho sestřičky a jejich maminky je velmi smutný. Na smutnění však není čas, poněvadž na bedrech maminky leží mnoho povinností a starostí, se kterými se musí poprat.

Vloni na přelomu února a března se po smrtelném úrazu tatínka dětí dostali do péče služby krizové pomoci. Maminka potřebovala především psychickou podporu, pomoc při vypořádání se s úmrtím nejbližšího člověka a zároveň hledala pomoc s řešením své nelehké sociální situace, bydlením, financemi i péčí o prvorozenou dcerku. V dubnu 2018 pak zjistila, že se zemřelým partnerem čeká dítě. Matěj se narodil v září 2018.

Mamince se i přes nedostatek finančních prostředků podařilo odejít s dětmi z azylového domu do chráněného bydlení. Bez pomoci druhých je téměř nemožné těžkou situaci zvládnout. O vlastní rodinu se bohužel opřít nemůže. V kontaktu jsou velmi sporadicky, její otec je těžce nemocný a matka je plně zaměstnána péčí o něj.

Výčet potíží tím nekončí... Maminka dětí sama trpí částečnou ztrátou sluchu, což ztěžuje například jednání s úřady, policií i pomáhajícími organizacemi. Maminka ale statečně bojuje, je velmi aktivní v řešení své situace a v rámci svých možností se snaží zajistit dětem normální život v běžných podmínkách. Malý Matěj potřebuje spoustu věcí, plínky, kvalitní příkrmy, ale maminka finančně téměř nezvládá zaplatit ani základní potřeby. Pomůžeme jí trochu ulehčit nesnadnou situaci?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě