Na pobyt ve stacionáři pro Danečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

6 měsíční pobyt ve stacionáři v Centru Hájek

Obrázek daru
Tereza Krajdlová
Patron příběhu

Tereza Krajdlová

sociální pracovnice v Centru Hájek

Komentář patrona

S Danečkem se setkávám ve stacionáři a při rehabilitacích v centru Hájek, kde pracuji. Maminku Danečka nyní čeká hospitalizace v nemocnici, proto bych ji chtěla pomoci s pokrytím nákladů na Danečkův pobyt v našem stacionáři. Program, který tam každý den podstupuje, je pro jeho vývoj velmi důležitý.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Daneček mohl psychicky i fyzicky rozvíjet pod dohledem odborníků

Šestiletý Daneček se narodil předčasně a sudičky mu příliš mnoho dobrého do života nepřály. Dva dny po narození mu praskly plíce. Protože byl dlouho bez kyslíku, došlo k těžkému poškození mozku. V důsledku toho trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny, a to spastickou kvadruparézou - má postižené všechny končetiny a je odkázán na neustálou péči svojí maminky.

Péče o Danečka a jeho sestřičku Verunku, která je naštěstí zdravá, je pro maminku samoživitelku náročná. Celá situace bude v následujících měsících ztížená tím, že jde maminka na operaci. Musí proto Danečkovi zaplatit osobní asistenci a pobyt ve stacionáři. Tam Daneček každý den dvě hodiny rehabilituje a půl hodiny se mu věnuje speciální pedagog. Moc mu to pomáhá a dělá velké pokroky. Protože v září tohoto roku podstoupil operaci, jsou další rehabilitace důležitější, než kdykoli před tím.

Až bude mít maminka po operaci, bude pro ni velmi důležitá vlastní rekonvalescence. V tom jí Danečkův pobyt ve stacionáři také uleví. Bude moci trošku odpočívat a zároveň věnovat více času Verunce, která rovněž potřebuje její pozornost. Po zaplacení osobní asistence, což maminka hradí z vlastních prostředků, už jí však peníze na stacionář nezbývají. Proto maminka požádala o pomoc projekt PATRON. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě