Na pohodlnější cestování hendikepovaného Jakuba

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na auto vhodné pro přepravu hendikepovaného; dar zajišťuje V-group s.r.o.

Obrázek daru
Jana Eliášová
Patron příběhu

Jana Eliášová

rodinná známá

Komentář patrona

Kubíka znám už od jeho narození. S jeho rodiči jsme totiž dlouholetí přátelé, takže vím, čím si procházejí. Kubík je veselý kluk upoutaný na invalidní vozík. Auto pro něj představuje jedinou možnost, jak se dostat tam, kam jiní dojdou pěšky. Rodiče Kubu vozí také do školy, na rehabilitace i na výlety. S tím, jak roste, je vidět, že manipulace s ním je pro rodiče pořád více namáhavá. V současné době rodina používá automobil, který však neumožňuje pohodlné nakládání Kubíka. Život by jim proto usnadnilo pořízení velkého auta, které se dá uzpůsobit k přepravě hendikepovaného. Za dobu, co se známe, vidím, že je pořízení jakékoli pomůcky pro hendikepované finančně velmi náročné. Proto se obracím jako patronka a kamarádka rodiny na projekt Patron dětí s prosbou o pomoc s částečným financováním automobilu. Myslím, že kdo to nezažil, neumí si představit, jak je psychicky i fyzicky náročné starat se o hendikepovanou osobu, kolik sil to rodiče stojí. Jsou obětaví a pro svého syna udělají všechno na světě. Teď však potřebují naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 37,017 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kubíka, který pro svoji přepravu potřebuje větší auto se speciální zvedací mechanikou

Kubík je skoro třináctiletý kluk, který se do svých tří měsíců vyvíjel jako naprosto zdravé miminko. Pak ale jeho psychomotorický vývoj ustal. V jeho deseti měsících nám neuroložka sdělila, že má dětskou mozkovou obrnu a bude postižený. Postupně se však dozvídáme, že se tehdy lékařka možná mýlila. Co je přesnou příčinou jeho obtíží bohužel zatím nikdo neví.

A jak je na tom můj syn dnes? Kubík má ochrnuté nohy a opožděný mentální vývoj. Intenzivně s ním cvičím, pravidelně také jezdíme do lázní a navštěvujeme mnohé další terapie. Umí říkat „ano“ a „ne“, čímž se hodně zlepšila naše vzájemná komunikace. Víc zatím nemluví, ale rozumí nám. Převážně však používáme znakovou řeč.

V současné době navštěvuje základní školu Jedličkova ústavu, kde prožívá velmi hezká školní léta. Tato škola totiž umožňuje dětem s postižením zažít např. školu v přírodě, návštěvy divadel, výstav a sportovních akcí, což si Kubík moc užívá. Hodně tomu napomáhá i fakt, že je to od přírody veselý, a hlavně pozitivně naladěný chlapec, který se vždy snaží přiblížit kolektivu. To ho hodně motivuje v jeho vývoji.

S přibývajícím věkem i váhou našeho Kubíka je však pro nás řada věcí výrazně náročnějších. Kubík je dnes už těžší než já, i pro manžela je jeho váha hůře zvládnutelná. Při jeho přepravě používáme automobil, který však už svou velikostí nestačí. Syna nakládáme a vykládáme z auta minimálně 4x denně, což je pro nás stále náročnější. Vybrali jsme proto nové auto, které je svojí velikostí i šířkou dveří vhodnější. Dodatečně bude také vybaveno speciálně upravenou zvedací mechanikou a plošinou pro vozíčkáře, na kterou nám přispěje úřad práce. Celkovou cenu auta se potom budeme snažit zaplatit také z příspěvků od různých nadací (např. Konto bariéry) a samozřejmě i z našich vlastních zdrojů. Stále nám však dost peněz chybí. Proto jsme se rozhodli zkusit požádat o pomoc Patrona dětí. Za vaší finanční podporu budeme nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě