Na pomníček pro Janičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zhotovení pomníčku

Obrázek daru
Ivana Kubičková, DiS.
Patron příběhu

Ivana Kubičková, DiS.

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Maminka úzce spolupracuje s OSPOD a já jsem ji zastupovala jako kolizní opatrovník. V loňském roce v listopadu mamince zemřela dcerka. Ačkoli záchranka přijela včas, nedokázala děvčátku pomoci. Maminku neustále trápí, že dcera nemá nikde hrob. Náhrobní kámen včetně osazení však čítá sumu cca 40 000 Kč, kterou maminka samoživitelka v žádném případě nemá. Nyní žije z dávek státní sociální podpory, z rodičovského příspěvku a přídavků na děti. Otec od rodiny odešel a výživné neplatí.

Společně jsme vybrali
celou částku 41,806 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Smutný konec jednoho dětského příběhu

Vždycky jsem snila o velké a šťastné rodině se spoustou dětí. A toto přání se mi do jisté míry splnilo. Mám čtyři krásné děti, o které se bohužel starám sama. Před necelým rokem byla ale naše rodina ještě úplná. Žil s námi můj partner a dcerka Janička, jejíž ztráta se bolestivě a nesmazatelně zapsala do našich životů.

Janička přišla na svět v létě roku 2016. Byla to zrovna neděle a naše už tehdy velká rodina se rozrostla o dalšího člena. Janička se pořád usmívala a byla plná elánu. O rok později, bylo to 16. listopadu, ale najednou přestala dýchat. Zavolala jsem sanitku, ale i přes obrovskou snahu lékařů a zdravotníků, kteří bojovali o její život, nás po pár hodinách moje holčička opustila.

S Janičkou jsme se rozloučili na pohřbu, kvůli nedostatku finančních prostředků jsem jí ale nemohla nechat vyrobit pomníček. Otec dětí neunesl ztrátu dcery, odešel od nás a výživné neplatí. Chod naší domácnosti tak financuji sama. Proto bych chtěla poprosit o příspěvek právě na pomníček. Vím, že to není standardní žádost, ale věřím, že s pomníčkem jako vzpomínkou na svoji sestřičku budou moci mé děti tuhle tragédii vnitřně uzavřít a začít se těšit na všechny skvělé věci, které jim život přinese.

Pro nás všechny je hodně důležité, abychom měli místo, kam můžeme Janičce nosit květiny, kde se občas můžeme s dětmi posadit a povídat si o ní. A třeba si symbolicky povídat i s ní. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě