Na pomoc Ládíkovi v jeho rozvoji

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

specializovaný program REHA-BASIC, který probíhá v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Zdeňka Řezníčková
Patron příběhu

Zdeňka Řezníčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Ládíkovými rodiči se s manželem přátelíme již více než 10 let. Často se navštěvujeme, a proto vím, s jakými problémy se potýkají při péči o těžce zdravotně postiženého syna. Jako matka a dvojnásobná babička zdravých dětí chápu, jak těžké to Ládíkovi rodiče mají. Velmi obdivuji jejich optimismus, přístup a nasazení při péči o malého syna. Ládíkovi rodiče vynakládají maximální úsilí k tomu, aby mohl pravidelně absolvovat léčebně-rehabilitační pobyty s programem REHA-BASIC v Klimkovicích. Díky této terapii dělá zřetelné pokroky. Zdravotní pojišťovny ale na tyto pobyty nepřispívají. Přimlouvám se proto za tuto rodinu a prosím o podporu Ládíkova příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 61,580 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Ládík mohl věnovat rehabilitacím, které mu opravdu pomáhají

Ládík je skoro osmiletý kluk, který rád maluje. Má problémy s jemnou motorikou a někdy mu to jde trošku ztuha. Ale baví ho to. Jeho obrázky jsou moc hezké. V loňském roce se dokonce zúčastnil 35. ročníku Kladenských dvorků (výtvarná výstava pod širým nebem), kde vystavoval obrázky, které namaloval prstovými barvami. Některé maluje sám a s některými mu pomáhají rodiče. Tak či tak je to pro něj skvělá terapie. Ládík má rovněž rád knížky. Prohlíží si v nich obrázky a pozorně poslouchá, když mu někdo čte. Má i své oblíbené hračky, třeba auta, vláčky a dětské nářadí. Pozorně také sleduje představení v loutkovém divadle. Velmi živě reaguje i na zvířata v ZOO a na exponáty v muzeích a na výstavách, kam s ním rodiče často chodí.

Ládík se ale narodil s těžkým zdravotním postižením. Trpí kvadruparetickou formou dětské mozkové obrny (poškození všech končin) a strabismem (šilhání). Jeho psychomotorický vývoj je celkově velmi opožděn. Ládík nechodí a bez opory ani nesedí. Nedokáže se sám umýt ani obléct, nosí plenky. Při jídle sice spolupracuje, ale sám se najíst nedokáže.

Na své okolí ale skvěle reaguje. Jeho rodiče s ním umí komunikovat pomocí obrázků a částečně i znakováním. Souhlas Ládík vyjadřuje svým úsměvem, nesouhlas vrtěním hlavy a také několika málo slovy, která zatím zvládne vyslovit. V současné době je Ládíkova maminka doma a veškerou svou energii vkládá do péče o syna. To představuje krmení, kompletní péči o hygienu, cvičení na podporu jemné motoriky a trénink podle instrukcí logopeda. S Ládíkem také cvičí Vojtovou metodou, věnují se synergické reflexní terapii, cvičí podle Bobatha a procvičují očí podle doporučení oční specialistky. Na péči o syna se samozřejmě podílí i Ládíkův otec. Všichni tři společně žijí v malém bytě v panelovém domě v Kladně.

Péče o malého Ládíka je pro jeho rodiče psychicky i fyzicky vyčerpávající. Vedle toho je však také finančně velmi náročná. Vzpruhou pro ně jsou pokroky, které Ládík dělá. Řadu pomůcek pro rehabilitace rodiče vyrobili či upravili sami, jiné se jim podařilo pořídit s podporou města či sponzorů.

Z hlediska nákladů rodinu nejvíce finančně zatěžují léčebné rehabilitační pobyty v Sanatoriích Klimkovice. Specializovaný program REHA-BASIC, určený pro děti s těžkým psychomotorickým postižením, je pro Ládíka velmi přínosný a doporučuje mu ho jeho neurolog. Bohužel ho nehradí zdravotní pojišťovna.

Rodiče proto věnují velké množství času vysvětlováním situace potenciálním sponzorům, z nichž jen velmi malé procento nakonec poskytne příspěvek. Do posledního okamžiku před termínem léčebného pobytu tak rodiče ani nevědí, zda se jim podaří prostředky opatřit. Ládíkovi rodiče nyní žádají o finanční dar v hodnotě 61 580 Kč na léčebný program REHA-BASIC, který se uskuteční v září 2018. Umožnilo by jim to místo zoufalého shánění peněz věnovat více času rehabilitaci a cvičení s Ládíkem. Velmi děkují všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě