společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Na pomoc Matyáškovi spostižením

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčebnou rehabilitaci dle Bobatha

Obrázek daru
MUDr. Miroslava  Kuglerová
Patron příběhu

MUDr. Miroslava Kuglerová

praktická lékařka pro děti a dorost

Komentář patrona

Matyášek je roční chlapeček s těžkým kombinovaným postižením. Má velmi schopné a pečující rodiče, kteří mu věnují všechen svůj čas a energii. Je plně závislý na jejich péči a tak tomu bude i v budoucnu. Matyášek je nyní na úrovni tříměsíčního kojence a jeho vývoj je velmi pomalý. Je pod neustálou kontrolou lékařů a několikrát denně musí rehabilitovat. Rehabilitace dle Bobatha je pro něj velmi vhodná, úlevná a potřebná. Je vhodnější než běžná rehabilitace dle Vojty. Tuto metodu si rodiče v současné době musí hradit sami, což je pro ně finančně náročné.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na Bobath cvičení, které Matyáškovi pomáhá s uvolněním a rozhýbáním končetin

Matyáškovi je 15 měsíců a od narození se pere s těžkým kombinovaným postižením. Krátce po porodu se začal dusit zbytky plodové vody, dostal křeče a musel být resuscitován. Následně byl převezen vrtulníkem do pražské nemocnice na JIP, kde se silnými léky podařilo křeče zastavit. Pár dní strávil na ventilátoru. Jeho stav se naštěstí postupně zlepšoval a začal sám dýchat. S následky se ale bude potýkat po celý život.

Důsledkem poporodních komplikací je totiž těžké postižení centrálního nervového systému a výrazné opoždění psychomotorického vývoje. Matyášek tak trpí postižením všech končetin (kvadruplegická dětská mozková obrna), ztuhnutím svalů (spasticita), postižením zraku a sluchu.

Péče o Matyáška je dost náročná, hlavně co se týče psychické stránky, protože Matyášek je velmi uplakané a věčně nespokojené miminko. Není se co divit. Na levé ouško vůbec neslyší a má potíže se zrakem. Díky Ranné péči Eda, která k nám dochází, a hračkám, které nám půjčují, se ale Matyáškův zrak začíná pomalu zlepšovat.

Jako rodiče jsme rádi za každý Matyáškův pokrok a snažíme se dělat vše pro to, aby na tom byl co nejlépe. Je to poměrně nedávno, co se začal pokoušet o úsměv a pro nás je to velká satisfakce za naši péči a snahu. Také začíná vydávat zvuky, což je veliký úspěch.

S Matyáškem musíme pravidelně cvičit a rehabilitovat a velmi se nám osvědčila rehabilitace podle Bobatha. Ta mu pomáhá k uvolnění a rozhýbání končetin, bohužel ale není hrazena ze zdravotního pojištění. Proto bychom chtěli požádat o pomoc s financováním tohoto cvičení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě