Na pomoc Matyáškovi spostižením

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčebnou rehabilitaci dle Bobatha

Obrázek daru
MUDr. Miroslava  Kuglerová
Patron příběhu

MUDr. Miroslava Kuglerová

praktická lékařka pro děti a dorost

Komentář patrona

Matyášek je roční chlapeček s těžkým kombinovaným postižením. Má velmi schopné a pečující rodiče, kteří mu věnují všechen svůj čas a energii. Je plně závislý na jejich péči a tak tomu bude i v budoucnu. Matyášek je nyní na úrovni tříměsíčního kojence a jeho vývoj je velmi pomalý. Je pod neustálou kontrolou lékařů a několikrát denně musí rehabilitovat. Rehabilitace dle Bobatha je pro něj velmi vhodná, úlevná a potřebná. Je vhodnější než běžná rehabilitace dle Vojty. Tuto metodu si rodiče v současné době musí hradit sami, což je pro ně finančně náročné.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na Bobath cvičení, které Matyáškovi pomáhá s uvolněním a rozhýbáním končetin

Matyáškovi je 15 měsíců a od narození se pere s těžkým kombinovaným postižením. Krátce po porodu se začal dusit zbytky plodové vody, dostal křeče a musel být resuscitován. Následně byl převezen vrtulníkem do pražské nemocnice na JIP, kde se silnými léky podařilo křeče zastavit. Pár dní strávil na ventilátoru. Jeho stav se naštěstí postupně zlepšoval a začal sám dýchat. S následky se ale bude potýkat po celý život.

Důsledkem poporodních komplikací je totiž těžké postižení centrálního nervového systému a výrazné opoždění psychomotorického vývoje. Matyášek tak trpí postižením všech končetin (kvadruplegická dětská mozková obrna), ztuhnutím svalů (spasticita), postižením zraku a sluchu.

Péče o Matyáška je dost náročná, hlavně co se týče psychické stránky, protože Matyášek je velmi uplakané a věčně nespokojené miminko. Není se co divit. Na levé ouško vůbec neslyší a má potíže se zrakem. Díky Ranné péči Eda, která k nám dochází, a hračkám, které nám půjčují, se ale Matyáškův zrak začíná pomalu zlepšovat.

Jako rodiče jsme rádi za každý Matyáškův pokrok a snažíme se dělat vše pro to, aby na tom byl co nejlépe. Je to poměrně nedávno, co se začal pokoušet o úsměv a pro nás je to velká satisfakce za naši péči a snahu. Také začíná vydávat zvuky, což je veliký úspěch.

S Matyáškem musíme pravidelně cvičit a rehabilitovat a velmi se nám osvědčila rehabilitace podle Bobatha. Ta mu pomáhá k uvolnění a rozhýbání končetin, bohužel ale není hrazena ze zdravotního pojištění. Proto bychom chtěli požádat o pomoc s financováním tohoto cvičení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě