Na postele, stůl a křesílko pro dvojčátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vyvýšenou postel, stůl s židličkami a dětské křesílko

Obrázek daru
Hana Pavlíčková, Dis.
Patron příběhu

Hana Pavlíčková, Dis.

sociální pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí, Ostrava-Poruba

Komentář patrona

Krásná blonďatá dvojčátka Alešek a Filípek jsou velmi živé a aktivní děti. Bohužel však mají zdravotní obtíže, které činí jejich výchovu náročnější. Alešek má diagnostikovanou ADHD, Filípek pak trpí poruchou řeči a sníženou schopností naučit se mluvit. Rodiče se snaží i přes obtížnou sociální situaci zvládat vše, co jim život přináší. Bohužel je pro ně těžké finančně uspokojit všechny potřeby své rodiny. Pomozte, prosím, rodičům vybavit pokojíček pro děti tak, aby se v něm chlapci cítili co nejlépe. Přeci jen je to jejich malé království.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,383 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Aleškovi a Filípkovi, kteří v pokojíčku nemají žádný nábytek

S manželem máme dva krásné čtyřleté syny, dvojčata Aleška a Filípka. Bohužel patříme do nižší sociální vrstvy a naše finanční situace není veselá. Já pracuji jako doručovatelka tisku, a to převážně v brzkých ranních hodinách. Manžel je po úrazu a čeká ho operace kolene. V současné době proto nepracuje.

Naše dvojčátka jsou velcí čiperové a chvilku neposedí. Alešek má diagnostikovanou ADHD (porucha pozornosti a hyperaktivita). Často se zlobí, vzteká a pláče. Je však citlivý a všechno se ho velmi dotýká. Ve školce s ním jsou problémy a paní učitelky bohužel moc neví, jak s takovým dítětem pracovat. V nejbližší době nás čeká návštěva pedagogicko - psychologické poradny, tak uvidíme, co nám doporučí. Zatím zvažujeme speciální školku.

U Filípka se projevuje afektivní labilita, což znamená, že se u něj často střídají nálady. Trpí také vývojovou dysfázií. Ta se projevuje tím, že je jeho schopnost naučit se verbálně komunikovat snížená. Někdy tak nerozumí tomu, co říkáme. Navštěvuji s ním logopedii a neurologii, absolvoval také vyšetření u psychiatra. Nyní čekáme na výsledky.

Z výchovy kluků jsme občas dost vyčerpaní, psychicky i fyzicky unavení. Protože vyžadují většinu mého času a pozornosti, nemohu pracovat na plný úvazek. Kluci jsou navíc už měsíc nemocní. Léky moc nezabírají, takže neustále běháme mezi krčním a alergologií.

Nikoho jiného kromě sebe nemáme, takže se na pomoc příbuzných nemůžeme spoléhat. Proto bych chtěla požádat o pomoc touto cestou. Kluci už jsou ve věku, kdy je na čase vyměnit dětské postýlky za postele pro velké kluky. My si je však z finančních důvodů nemůžeme dovolit. Vím, že jsou rodiny, které to mají mnohem těžší. V tuhle chvíli ale opravdu nevím, jak jinak bych situaci měla řešit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě