Na sport a družinu pro Aninku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

basketbalovou přípravku pro dívky a družinu

Obrázek daru
Mgr. Petra  Reckziegelová
Patron příběhu

Mgr. Petra Reckziegelová

vedoucí fyzioterapeut, RHB oddělení nemocnice Kladno a.s.

Komentář patrona

Aninky maminka je jednou z fyzioterapeutek, které patří do mého týmu na rehabilitačním oddělení v nemocnici v Kladně. Ačkoliv sama bojuje se zdravotními obtížemi, profesionálně pomáhá našim pacientům při léčbě poruch pohybového aparátu. A stejně tak pečlivě se stará o svojí vymodlenou dceru. Aninku občas potkávám na našem oddělení, když čeká na maminku, až skončí s prací. Je to velmi šikovná a chytrá holka, pro kterou se maminka snaží usilovně a láskyplně zajistit ty nejlepší životní podmínky, vždy na úkor sebe samé. Vzhledem k tomu, že Aninku vychovává sama, nemůže sloužit sobotní služby nebo odpolední směny, kterými by si mohla trochu přivydělat. Výši jejího platu navíc ovlivňují časté paragrafy. Věřím, že jakákoliv finanční pomoc bude řetězovou reakcí. Pomoc usnadní život Aninky mamince, ta bude mít víc sil na to pomáhat našim pacientům, a ti budou třeba zase pomáhat dál.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Anince a její mamince na pomoc v těžké životní situaci

Moje dcerka Aninka má své krásné jméno po babičce. Je to hravá, společenská a sportovně nadaná holčička. Už ve čtyřech letech začala chodit cvičit do Sokola, pak navštěvovala taneční a výtvarný kroužek. Aninka má ráda Lego Friends a Barbie panenky, ráda se obléká a tančí. Nejvíc ji ale baví, když si hraje na zvířecí lékařku. Moc by si přála zvířátko, ale kvůli její alergii to není možné. Je velmi živá a aktivní. Teď je bohužel každý měsíc nemocná a jako prvňáček tak hodně marodí.

Po dítěti jsem toužila velmi dlouho. Ve 35 letech se mi po několika pokusech umělého oplodnění konečně podařilo otěhotnět. Byla jsem nadšená, bohužel jsem ve 12. týdnu spontánně potratila. Čas šel však dál a na mě se usmálo štěstí. Znovu jsem otěhotněla, tentokrát přirozenou cestou.

Těhotenství bylo rizikové, proto jsem se musela šetřit. I přesto jsem se hodně věnovala rekonstrukci našeho bytu v rodinném domě. Rekonstrukce byla naplánovaná hodně dopředu a opravdu bylo nutné ji provést. V červnu 2010 jsem si tak vzala úvěr 750.000 Kč a hned v červenci jsem zjistila, že budu maminkou. Aninka se narodila císařským řezem, byla drobná a dlouhá. Bezprostředně po porodu šlo vše velmi dobře, i když už bohužel bez muže.

Šest týdnů po porodu mi byla diagnostikována rakovina děložního hrdla. Abych mohla žít a vychovávat svoji dceru, musela jsem na operaci. Poté onemocněla progresivní formou Parkinsonovi nemoci moje maminka. Byla odkázána na moji celodenní péči, takže jsem se na mateřské starala o ni i o maličkou Aninku. Maminka zemřela v prosinci 2015.

Nyní žijeme s Aninkou ve společné domácnosti s mým bratrem, který má 4 děti. Bohužel u nás vždycky vše bylo a je limitováno financemi. Nyní bych byla moc ráda, kdyby mohla Aninka chodit do družiny a na basketbalovou přípravku. Aby mohla trávit čas s dětmi, které zná, a potkala i nějaké nové kamarády. Sama jí to bohužel dopřát nemůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě