Nábytek do pokojíčku pro Adélku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel, stůl a židle, dar zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Petra Spěváčková
Patron příběhu

Petra Spěváčková

učitelka

Komentář patrona

Adélku znám ze školky. Je to šikovná holčička, v kolektivu velmi oblíbená. Bohužel její rodinu zasáhla těžká autonehoda. Adélka měla štěstí, že se po nehodě brzy fyzicky uzdravila, ale šrámy na duši budou potřebovat více času. Její maminka a sestřička jsou zatím stále v péči lékařů. Ve školce se jí částečně daří zapomenout na prožité trauma, ale doma je to těžší, protože je bez maminky, bez sestřičky a bez nábytku v dětském pokoji. Věřím, že bude rodina brzy pohromadě, a doufám, že s pomocí Patrona dětí pořídíme Adélce nábytek do pokojíčku, a tím jí zpříjemníme čekání.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,068 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Adélky, jejíž rodina byla zasažena velkou tragédií

Pětiletá Adélka vyrůstala s maminkou a dvěma sestřičkami. Je to citlivá a šikovná předškolačka, která se moc těší do první třídy. Třebaže byla její maminka na výchovu sama, nikdy holčičkám nic nechybělo a všechny čtyři si žily spokojeně, ovšem do té doby, než do jejich životů zasáhla osudná nehoda.

Jednoho dne odváděla maminka Adélku a její mladší sestřičku ze školky, když do nich na chodníku najel automobil. Adélce se podařilo dostat z cesty, ale její maminka a sestřička byly v ohrožení života a s následky svých zranění se budou potýkat do konce života. Obě dvě jsou stále v nemocnici. Adélka si z nehody odnesla jen pár modřin, ale šrámy na duši se hned tak nezhojí. Bojí se vyjít na ulici a kdykoliv slyší auto, dostane strach.

Aby toho nebylo málo, rodina se musela koncem roku vystěhovat z podnájmu a v novém bytě nemají skoro žádný nábytek. Uprostřed holých zdí je Adélce mnohem větší úzko. Na maminku a sestřičku by se jí určitě lépe čekalo, kdyby měla vlastní postel a nábytek. Přejeme, aby se rodina brzy ve zdraví shledala a zatím můžeme přispět na Adélčin nábytek, aby byl její těžká životní situace alespoň trochu lehčí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě