Nábytek do pokojíčku pro Mirka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vybavení pokojíčku (postel, skříň, komoda); dar zajišťuje maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Tereza  Štarhová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Tereza Štarhová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou jsem v pravidelném kontaktu jako její sociální pracovnice. S naším úřadem má babička uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče. Babička se snaží maximálně citlivě reagovat na potřeby dětí, vybavení do dětského pokoje ale sama pořídit nemůže.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,026 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mirka a jeho babičky

Ráda bych se s vámi podělila o příběh desetiletého Mirka a jeho rodiny.

Mirek a jeho osmiměsíční bráška se narodili drogově závislé matce. Ta se o chlapce nechce starat, nejeví o ně žádný zájem. Svého otce kluci ani neznají. Oba dva tak žijí se svojí babičkou, která je má v pěstounské péči.

Když se narodil Mirkův mladší bráška, nebyla si babička jistá, jestli péči o obě děti zvládne. Mirek má diagnostikovanou ADHD, kterou údajně způsobilo matčino užívání drog v průběhu těhotenství, takže to s ním není úplně jednoduché. Peněz v rodině také není mnoho. Nakonec se ale babička rozhodla, že si druhého vnuka do péče vezme.

Babička dětem poskytuje bezpečné zázemí, řádnou péči, emoční podporu a psychickou stabilitu. Snaží se jim zajistit poklidný život a dělá vše pro to, aby byli chlapci spokojení a měli vše potřebné. Díky babičce mají naději na lepší život, než jaký vedou jejich rodiče.

Babička s chlapci bydlí v bytě 1+1 se starým příslušenstvím a nájmem 11 000 Kč měsíčně. Protože je v současné době na rodičovské dovolené s mladším vnukem a žije s chlapci sama, nemůže si přivydělávat. Mirek by teď potřeboval nábytek do pokojíčku, ale vzhledem k tíživé finanční situaci to není možné. I když babička pobírá dávky pěstounské péče a příspěvek na bydlení, na vytvoření finanční rezervy to nestačí. Tyto dávky navíc často nejsou ÚP vypláceny včas.

Ráda bych této rodině pomohla, proto jsem se stala patronkou jejich příběhu. Babička dělá vše možné i nemožné, aby chlapcům zajistila řádnou péči a spokojený život, ale vytvořit chlapcům lepší a útulnější domov sama nedokáže. Proto vás prosím o příspěvek na základní vybavení do Mirkova pokojíčku. Společně jim dokážeme pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě