Nadanému krasobruslaři Mariánkovi na soustředění

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Letní školu krasobruslení

Obrázek daru
Lukáš Rakowski
Patron příběhu

Lukáš Rakowski

trenér

Komentář patrona

Mariánka trénuji několik let. Jsme, dá se říct, v každodenním kontaktu. U nás v oddílu začínal od prvních krůčků na ledě. V našem městě je oddíl krasobruslení již delší dobu, ale rok co rok bojujeme spolu s rodiči a snažíme se přežít letní sezonu bez ledové plochy, kterou od dubna do září na našem domovském stadionu nemáme. Jediným řešením je za ledem dojíždět. Většinou to řešíme několika letními soustředěními, kde se děti zároveň připravují na nadcházející sezonu, která začíná od konce září. Tato příprava je velmi důležitá, ale naše děti jsou o tyto každodenní tréninky přes léto ochuzeny a velmi těžko to dohání během podzimu. Mariánek už je ve věku, kdy je jeho vývoj velmi důležitý, aby se na závodech vůbec prosadil. K tomu bezpochyby patří celoroční příprava. U nás je příprava na ledě bohužel trochu zkrácena, ale aspoň tyto dny na letních soustředěních naše svěřence posunou o kousek dál. Velkou nevýhodou je vysoká cena těchto akcí. I úplné rodiny s tímto faktem bojují. O Mariána se stará maminka s prarodiči. Den co den se střídají s dovážením na tréninky. Když mě jeho maminka oslovila s žádosti o podporu na této akci, moc rád jsem vyhověl. Mariánek potřebuje absolvovat letní krasobruslařskou přípravu, alespoň z části v bruslích a na ledě. Tak jak to bývá v jiných oddílech samozřejmostí. Moc mu přeji, aby se to podařilo.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nadějný krasobruslař potřebuje pomoc, aby v létě nemusel sundat brusle z nohou

Mariánek byl od malička živé dítě. Miloval pohyb a nikdy nezůstal stát na jednom místě. V osmi měsících chodil, v roce a půl jezdil sám na kole. Věděli jsme, že tento potenciál je v něm potřeba rozvíjet, ale tak malé dítě nechtěl žádný klub přijmout.

Po pár neúspěšných pokusech přihlásit Mariánka do bikrosu či gymnastiky, kdy ho odmítli pro nízký věk, jsme oslovili krasobruslařský oddíl ve vedlejším městě. Protože kluků je v tomto odvětví málo, přijali nás s otevřenou náručí, a tak ve čtyřech letech začal s prvními krůčky na ledě. Nikdy by nás nenapadlo, že z něj bude krasobruslař. První tréninky byly totiž oplakané. Vše se změnilo, když se mu povedl první skok...Rázem se tréninky proměnily v boj a touhu překonávat každý den sebe sama.

Dnes je Mariánkovi devět let. Jenomže krasobruslení je drahý sport a vzhledem k tomu, že rok co rok musíme absolvovat letní přípravu po okolních městech a různých krasobruslařských campech, je to finančně dost náročné. Víceméně se starám o své děti jen sama spolu s mými rodiči. Vzhledem k tomu, že se Mariánkovi daří a začíná v tomto sportu vynikat, nechci to jen tak vzdát. Rozšířila jsem si vzdělání a snažím se vše utáhnout vlastními silami, ale letos byl komplikovanější rok a zásoby došly. Přesto bych si moc přála, aby Mariánek mohl mít stejnou přípravu, jako zbytek oddílu. Nechci, aby Mariánek kvůli tomu letos něco zanedbal.

Letní příprava je nejdůležitější část přípravy. Vzhledem k tomu, že náš klub nemá od dubna do října ledovou plochu, musíme objíždět tato soustředění, aby děti byly vůbec schopné konkurence ostatním krasobruslařům. Díky daru, pokud se podaří obnos vybrat, bude moci Mariánek absolvovat další ze soustředění spolu s ostatními členy klubu a dobře se připravit na závodní část nové sezóny.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě