Nákladné terapie pro mrňouska Karolínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kraniosakrální terapii a Feldenkraisovu metodu

Obrázek daru
Mgr. Renata  Nechvátalová
Patron příběhu

Mgr. Renata Nechvátalová

učitelka

Komentář patrona

S rodinou Karolínky se známe již spoustu let, pocházíme ze stejné vesnice. S Karolínčinou babičkou jsme také kolegyně a učíme na stejné základní škole. Malá Karolínka má bohužel od narození vážné zdravotní potíže. Nejvíce ji trápí porucha polykání a příjmu potravy, proto se neobejde bez odsávačky a musí být krmena do PEG sondy, což výrazně ovlivňuje každodenní rodinný život. Na Karolínčiny problémy však zabírá Feldenkraisova metoda a kraniosakrální terapie. Zlepšení jejího stavu je vidět po každé absolvované lekci. Jedna však stojí kolem 1 000 až 1 500 korun za hodinu, a protože jich Karolínka potřebuje opravdu hodně, platí za ně rodiče 20 000 až 25 000 korun měsíčně. Na tyto terapie navíc musí dojíždět přes půl republiky, což rovněž představuje velkou finanční zátěž. Proto se maminka nyní rozhodla požádat Patrona dětí o pomoc. Finanční příspěvek ve výši 40 000 korun by pokryl náklady na obě terapie zhruba na dva měsíce.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Karolínky, která už od narození bojuje s řadou zdravotních komplikací

Naše vysněná Karolínka se narodila před 9 měsíci. Hned po porodu se ale objevily první problémy. Nejprve se ukázalo, že nedokáže sát. Brzy nato se zjistilo, že nemůže ani polykat. Následovala série vyšetření, která však příčinu těchto potíží neodhalila. Stav naší holčičky byl velmi vážný a s odstupem času mohu říci, že jsme se s jejím tatínkem nikdy nebáli víc.

Navzdory tomu, že nás lékaři strašili děsivými diagnózami, Karolínka zabojovala a po několika týdnech jsme si ji mohli odvézt domů. Normální život tím ale nezačal. Karolínka totiž stále nepolyká, takže odsávačka je jejím věrným přítelem. Bohužel neumí ani kašlat, takže jsme museli pořídit drahého kašlacího asistenta. Aby mohla přijímat nějaké jídlo, musí mít zavedenou PEG sondu, kterou ji krmíme přímo do žaludku. Má také potíže s dýcháním a už několikrát byla hospitalizovaná na JIP se zápalem plic. Několik měsíců po porodu rovněž vůbec neviděla, neslyšela a měla motorické obtíže.

Pár měsíců jsem s ní cvičila dle Vojtovy metody, její stav se ale neustále zhoršoval. Až díky Feldenkraisově metodě (využívá tělo jako primární prostředek k učení se) a kraniosakrální terapii (neinvazivní metoda zaměřující se na podporu zdraví) se Karolínky stav začal zlepšovat. Pomalu se vyvíjí její schopnost polykat, zlepšuje se její zrak a zmírňuje reflux, který jí doposud hodně komplikoval život. Kraniosakrální terapie i Feldenkraisova metoda však nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění a měsíčně se náklady na ně vyšplhají až ke 20 000 korun. Nejsou to navíc jediné terapie, které hradíme, takže je to pro nás finančně dost náročné. A protože naše úspory docházejí, chtěli bychom vás poprosit o finanční příspěvek.

Kraniosakrální terapie i Feldenkraisova metoda Karolínce nesmírně pomáhají, a i když ji ještě čeká dlouhá cesta, s jejím tatínkem věříme, že jednou bude vést šťastný a spokojený život. Aby k tomu ale došlo, potřebujeme vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě