Naslouchadla pro smíška Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

naslouchadla

Obrázek daru
MUDr. Olha  Sydoriak
Patron příběhu

MUDr. Olha Sydoriak

lékařka

Komentář patrona

Jsem ošetřující lékařkou maminky a byla jsem u toho, když se Viktorka narodila. Maminky těhotenství bylo předčasně ukončeno z důvodu odloučení placenty. Viktorka se narodila bez známek života a musela být resuscitována. Resuscitace byla naštěstí úspěšná. Viktorka má nyní diagnostikovanou středně těžkou nedoslýchavost a jako lékařka musím konstatovat, že vzhledem k tomu, v jakém stavu Viki byla, když se narodila, se jedná o malý zázrak. Všichni jsme čekali, že následky těžkého porodu budou mnohem horší. Sluchadlo, které teď Viktorka potřebuje, jí pomůže lépe poznávat svět a reagovat na různé zvuky, což přinese štěstí celé rodině.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,720 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Viktorky, která si svůj život doslova vybojovala

Příchod malé Viktorky na svět (1 rok) byl velmi dramatický, i když se to tak zpočátku vůbec nejevilo. S postupujícím porodem mi ale porodníci řekli, že Viktorka nedýchá, a je potřeba přistoupit k akutnímu císařskému řezu. Hned poté ji začali oživovat a trvalo dlouhých deset minut, než se moje holčička poprvé nadechla. Viktorka také utrpěla krvácení do mozku a nikdo jí nedával velkou šanci na přežití. Bylo to strašné. Ale tohle všechno moje malé stvořeníčko zvládlo.

S Viktorkou cvičíme dle Vojtovy metody a děláme všechno pro to, abychom dohnali ztracený čas, který trávila v nemocnici. Bohužel jsme se ale nedávno dozvěděli, že má naše Viktorka středně těžkou nedoslýchavost. Pan doktor nám řekl, že je Viktorka velká bojovnice, ale na vybojování si zdravých oušek už naše maličká nemá sílu. Chvíli nám trvalo, než jsme se s tím jako rodiče smířili, ale věřím tomu, že se s tím naše dcerka naučí žít.

Život s tímto znevýhodněním mohou Viktorce hodně usnadnit naslouchadla. Umožní jí trošku slyšet a jednou i mluvit. Naslouchadla jsou však dost drahou záležitostí a v rodinném rozpočtu na ně nemáme dostatek peněz. Proto jsme se obrátili na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě